W Gdańsku powstał cmentarz dla zwierząt

15 Maj

Zakończyła się długo wyczekiwania przez mieszkańców inwestycja – w Gdańsku powstało miejsce, w którym z godnością i należnym szacunkiem, właściciele zwierząt domowych będą mogli pożegnać się ze swoimi pupilami. 

Na udostępnionym przez Miasto terenie powstało nie tylko miejsce pochówku, ale także krematorium dla zwierząt. To pierwsze takie miejsce na Pomorzu. – Chociaż organizowanie cmentarzy dla zwierząt nie jest zadaniem własnym gminy, podjęliśmy starania, by na terenie naszego miasta, w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców,  powstało takie miejsce. I tak, w 2012 ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie inwestora, który w Gdańsku urządzi i prowadzi grzebowisko dla zwierząt wraz z krematorium. Z inwestorem podpisana została umowa użytkowania na nieruchomości położonej w rejonie ulicy Przyrodników, w pobliżu schroniska dla zwierząt – mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Nie była to prosta inwestycja. Inwestor sprostać musiał wysokim wymaganiom. W efekcie powstał obiekt bardzo nowoczesny i na bardzo wysokim poziomie, unikatowy w skali kraju. Teraz mieszkańcy będą mogli w godny sposób w bardzo dobrych warunkach pożegnać swoich pupili – dodaje dyrektor Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu, Maciej Lorek, obecny podczas pierwszej prezentacji obiektu.

Centrum „Zawsze Razem”, zlokalizowane przy ul. Przyrodników 21 A w Gdańsku – Kokoszkach. Świadczyć będzie pełen zakres usług – począwszy od przywiezienia zwierzęcia z domu właściciela dostosowanym do tego autem-chłodnią, poprzez przeprowadzenie kremacji (zastosowana technologia pozwala na całkowicie bezpieczne dla środowiska i otoczenia spopielenie zwłok zwierzęcych), na pochówku pupila skończywszy.

zawsze razem samochód

Koszt pochówku zwierzęcia – jak zapowiada inwestor – dostosowany będzie do portfela właściciela.Standardowa usługa kremacji indywidualnej z odzyskaniem prochów zaczyna się od 690 zł (cena uzależniona jest od wielkości zwierzęcia). Będzie można też skorzystać z tańszej wersji usługi w postaci kremacji bez możliwości odzyskania prochów, z pochówkiem w mogile zbiorowej. Dostępnej już za kwotę od 190 zł (cena uzależniona od wielkości zwierzęcia) – informuje prezes zarządu spółki „Zawsze Razem”, Dariusz Markowski.

Zagospodarowanie terenu opiera się głównie o dwa kolory – żywą zieleń połączoną z jasnymi płytami nagrobnymi. – Zależy nam na tym, by miejsce to było estetyczne i uporządkowane. Prawie wszystkie nagrobki wyglądać będą tak samo, składają się z równo przyciętych płyt nagrobnych o wymiarach 35 x 35 cm. Będzie też możliwość postawienia swoim pupilom nieco bardziej okazałych pomników – zapowiada inwestor.

Centrum Zawsze Razem oferuje także możliwość stworzenia wyjątkowej diamentowej pamiątki po swoim zwierzaku. Diament z prochu lub sierści zwierzęcia to koszt od 4 600 zł, cena tej usługi zależy od barwy i wielkości klejnotu. W sprzedaży znajdować będą się także urny w najróżniejszych kształtach i przedziałach cenowych.

zawsze razem cmentarz dla zwierząt

Więcej informacji: www.zawszerazem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.