Uśmiech

16 Wrz

Czym jest uśmiech? Dlaczego się uśmiechamy? Czy uśmiech posiada jedno znaczenie? itd… Pytań może być wiele. Jest też dużo przysłów z uśmiechem i o nim, więc chyba jest ważny. A tak na poważnie to efektem jednej emocji jest właśnie uśmiech. Jak się zapewne domyślacie chodzi o „radość”.

Czy to oznacza, że uśmiech jest zawsze konsekwencją przeżywanego szczęścia?

Nie. Bo przecież kiedy robimy tzw. „uśmiech nr 13″ pozując do zdjęć, nie zawsze jesteśmy radośni czy szczęśliwi. Naturalny uśmiech, który jest odzwierciedleniem stanu radości, to kompletny wizerunek. Nie tylko ust ale również oczu i mięśni żuchwy. Nawet zmarszczki się wówczas uśmiechają (jeśli je posiadamy), co w dzisiejszych czasach może być mocno zniekształcone.

Zatem jak rozpoznać osobę która uśmiecha się szczerze? To się wyczuje….bo to widać po całej postawie – nie tylko twarzy. Uśmiech wychodzi z całego ciała nie tylko rysuje się wokół ust.
Poza tym powinien być spójny ze swobodą ciała i tzw. luzem. Podczas uśmiechu ciało osoby radosnej uśmiecha się całościowo, bije od niej ciepło i pogoda ducha.

Szczery uśmiech wywoła odzwierciedlenie czyli będziemy się również uśmiechać naturalnie i z ochotą. Uśmiech nie szczery wywoła u nas taki sam odruch.

Więc z pewnością odczuwanie emocji radości i szczęścia będzie łatwiej rozpoznać obserwując też siebie. Ktoś kiedyś powiedział: Nigdy nie żałuj uśmiechu, bo uśmiech jest mową duszy, gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy……przyznaję coś w tym jest.

Życzę wam dużo uśmiechu i nie żałujcie sobie radosnych chwil, wówczas i inni wokół Was będą tacy jak WY.

Uśmiechamy się do Was 🙂

Więcej na stronie Care&Coach

Źródło fot.tyt. flickr.com/CamishPhotography

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.