Tropem nowego domu

18 Lis

W najbliższą sobotę, 19 listopada, już po raz trzeci Długim Targiem przespacerują się podopieczni gdańskiego schroniska Promyk wraz ze swoimi opiekunami. – Wydarzeniem tym chcemy przypomnieć gdańszczanom, że na obrzeżach naszego miasta, znajduje się miejsce, w którym z utęsknieniem na nowy dom i nową szansę czekają czworonogi – mówi Grzegorz Zaleski ze schroniska „Promyk”.

Reprezentantów czworonożnych podopiecznych gdańskiego „Promyka” na Długim Targu spotkać będzie można około godziny 11. 00. Do spaceru Schronisko „Promyk” zaprasza wszystkich właścicieli psów. Szczególnie tych, którzy mają je z gdańskiego schroniska. Pamiętajmy, że chcemy zaprezentować nie tylko naszych uroczych pupili, ale także siebie samych, czyli odpowiedzialnych właścicieli. Dlatego nie zapomnijcie o wyposażeniu czworonogów w smycze, obroże, a w razie potrzeby kagańce. Zlot rozpoczyna się pod budynkiem LOT około godz. 11.00. Spacer kończy pod Fontanną Neptuna.

Takimi wydarzeniami odczarowywać chcemy nieprawdziwy i krzywdzący, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi, obraz psa bezdomnego – trudnego, nieposłusznego. I przypomnieć gdańszczanom, że na obrzeżach naszego miasta, znajduje się miejsce, w którym z utęsknieniem na nowy dom i nową szansę czekają urocze czworonogi  – dodaje Grzegorz Zaleski.

Podczas spaceru rozdawane będą m.in. materiały promujące adopcję, zbiórkę żywności, smyczy, obroży oraz funkcjonujący od lat program elektronicznej identyfikacji psów, bezpłatnej dla mieszkańców Gdańska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.