Tradycyjne śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

9 Kwi

Osoby samotne, potrzebujące, bezdomne – wszyscy, którzy odczuwali potrzebę spotkania przy świątecznym stole, rozmowy i wspólnego zjedzenia ciepłego posiłku w gronie życzliwych osób – co roku mogli skorzystać z propozycji śniadania Wielkanocnego organizowanego przez gdańskich restauratorów. W tym roku, choć w innej formie śniadanie z okazji świąt Wielkiej Nocy także się odbędzie.

Dziś Wielki Czwartek, okres świąteczny. Teraz powinniśmy szczególnie zadbać o osoby samotne i potrzebujące, oczywiście z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Po raz 20 grupa restauratorów i hotelarzy zrzeszona w Izba Gospodarczej, na czele z radnym Piotrem Dzikiem mimo niemożności zorganizowania tradycyjnego śniadania, organizuje paczki dla potrzebujących. Część z nich będzie dystrybuowana w autobusie SOS, część rozwożona do osób, o których wiemy, że takiej pomocy potrzebują – mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Śniadania wielkanocne na Targu Węglowym mają wieloletnią tradycję. Organizowane są od dwudziestu lat. Co roku z tej formy pomocy korzystają setki osób. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwala na przygotowanie świątecznego poczęstunku, do którego wspólnie zasiądą najbardziej potrzebujące gdańszczanki i gdańszczanie, restauratorzy pod egidą radnego Rady Miasta Gdańska Piotra Dzika zdecydowali się zorganizować alternatywną formę wielkanocnego śniadania.

Po raz dwudziesty będziemy wspierali osoby najuboższe. Do tegorocznego, rocznicowego śniadania wielkanocnego przygotowywaliśmy się już od 3 miesięcy i przykro nam, że to śniadanie odbędzie się w innej formie. W przygotowanie zaangażowani są tradycyjnie członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Restauratorów i Hotelarzy, dzięki którym udało się zgromadzić 1500 jaj a także paczki z żywnością – informuje radny Dzik.

Gdańsk. Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących/fot. Grzegorz Mehring.

W tym roku przygotowano 450 paczek z żywnością, które trafią do najbardziej potrzebujących. 150 paczek zostanie w nocy z piątku na sobotę przekazanych osobom bezdomnym korzystającym ze wsparcia autobusu SOS. Natomiast 300 paczek zostanie w sobotni poranek rozwiezionych 9 busami do osób pozostającym pod opieka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.