The Color Run uszczęśliwił Gdańsk (RELACJA)

24 Wrz

3000 osób przemierzyło najszczęśliwsze 5 kilometrów wokół ERGO ARENY w Gdańsku. Poprzebierani w stroje superbohaterów i wymalowani od stóp do głów w bajeczne kolory. Szczęśliwi, bo spędzili miło czas w gronie uśmiechniętych i rozbawionych ludzi. W minioną sobotę The Color Run Poland zakończył sezon, kolorując Gdańsk oraz ładując pozytywną energią mieszkańców Pomorza i okolic.

W sobotę tuż po godzinie 10:30 rozpoczął się pierwszy w Gdańsku The Color Run. Uczestnicy bawili się na 5-kilometrowej trasie, poprowadzonej na terenie obiektu ERGO ARENA. Co kilometr czekała na nich stacja z różnobarwnym proszkiem, którym kolorowali się nawzajem. Na czwartym kilometrze, startujący mieli niecodzienną okazję wskoczyć w puszystą pianę i poczuć się, jak w kolorowych chmurach. Wiele osób, niezależnie od wieku, bawiło się w niej z dziecięcą radością.

Po to organizujemy The Color Run, by dawać radość każdemu i by zachęcać do aktywności fizycznej nawet tych zatwardziale nieprzekonanych. Ruch na świeżym powietrzu może być wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Szczególnie że trasa to pełne zabawy, najszczęśliwsze 5 km, gdzie po każdym przebiegniętym kilometrze czeka kolorowa stacja i inne niespodzianki. Co najważniejsze, możemy być w tej zabawie razem, całymi rodzinami, niezależenie od wieku i kondycji – mówi Karina Dziuba z The Color Run.

Podczas sobotniego biegu, za linią mety zabawa się nie kończyła. Uczestnicy, po dotarciu do niej, brali udział w festiwalu, gdzie korzystali z atrakcji zorganizowanych przez Partnerów biegu, próbowali swoich sił w konkursach i animacjach. Wszystko to w rytmie tanecznej muzyki płynącej ze sceny. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w tak zwanym Color Blast (eksplozji kolorów), gdzie zgromadzeni ludzie w tym samym czasie wyrzucają w górę kolorowy proszek. Tworzy to magiczny efekt kolorowania świata wokół siebie. Piękną i podniosłą chwilą był Color Blast w biało–czerwonych barwach. Specjalnie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez miasto Gdańsk, organizator wydarzenia podzielił startujących na dwie grupy, z których jedna wyrzucała w górę biały proszek, a druga, w tym samym momencie– czerwony.

To było piękne widowisko, wspaniała zabawa i prawdziwie radosne doznanie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem tak długo i tak szczerze uśmiechnięty. W Polsce czasami jest trudno o radość i pozytywną ekspresję. Często mówi się, że jesteśmy jako naród smutni, zmęczeni, zestresowani. A The Color Run to takie antidotum na to. Wyzwala pozytywną energię– mówi Kazimierz z Sopotu.

The Color Run w Gdańsku zakończył tegoroczną edycję tego niezwykle pozytywnego i radosnego biegu. Jak zdradzają organizatorzy, w następnym roku wróci on z podwojoną dawką pozytywnej energii oraz kolorów i ponownie zaprosi mieszkańców Polski to wspólnej i jeszcze bardziej bajkowej zabawy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.