Ta Jedna Rzecz. Wiosenna edycja PROGRESSteronu za nami

10 Mar

W dniach 4–6 marca 2016 w siedzibie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbył się 33 Festiwal PROGRESSteron Trójmiasto. Motywem przewodnim wydarzenia była: „Ta jedna rzecz, która ma wpływ na moje życie”. Mogła to być drobna zmiana w odżywianiu, ale jak i również zmiana ścieżki kariery zawodowej. Podczas festiwalu miały miejsce prelekcje, wykłady oraz praktyczne warsztaty dotyczące coachingu, psychologii, mody, biznesu, na których można było zasięgnąć fachowych porad.

Dorota Sosnowska, coach kariery i równowagi życiowej, poprowadziła warsztat pt. „PRACA MARZEŃ jest możliwa! Zadbaj o swoją satysfakcję zawodową – coaching”. Prelegentka, jako specjalistka od umiejętności strategicznego myślenia, nauczyła kobiety jak opowiadać o sobie z przyszłości, jakie ogromne znaczenie ma wyobrażenie siebie za 5-10 lat. – Taka umiejętność pomaga w podchodzeniu do celu krótko i długoterminowego. To kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Słowami słowami, lecz najważniejsze jest spełnienie naszych własnych oczekiwań – twierdzi Dorota Sosnowska.

Coaching dotyczy pomocy przy planowaniu naszych celów oraz niwelowania naszych obaw. Coach wspiera realizację celu, motywację do zmiany. Podczas warsztatu każda z uczestniczek mogła stworzyć matrycę swoich celów zawodowych, która pomaga zebrać nasze złe i dobre strony oraz cele i obawy w karierze zawodowej. Ostatnim zadaniem było stworzenie pocztówki do samej siebie z przyszłości, uczestniczki musiały zobrazować to jak widzą swoją przyszłość za 5-10 lat, czym się wtedy zajmują, co kochają w swojej pracy, jak do tego doszły. Wizualizacja celu jest pierwszym krokiem jaki możemy wykonać jeśli chcemy zmienić ścieżkę swojej kariery zawodowej.

fest2

Magda Hasiak, właścicielka marki Magda Hasiak miała prelekcję pt. „Droga do własnego biznesu – case study marki Magda Hasiak”. Jeśli chcielibyśmy otworzyć własny biznes to najważniejszym czynnikiem jest pasja, ponieważ to ona będzie motorem napędowym do działania.

W domu miałam mnóstwo wolności wyboru, moi rodzice nadal żyją z pasją. Uważam, że żeby zrobić krok do przodu trzeba umieć latać, ja non stop wyskakuje ze swojej strefy komfortu. Warto pamiętać o tym, że w trakcie prowadzenia własnego biznesu nigdy nie nastąpi moment, w którym poczujemy się stuprocentowo bezpiecznie. Bo albo latamy i szukamy możliwości, albo nie – przekonuje Magda Hasiak. – W biznesie trzeba się liczyć z tym, że pojawią się bardzo trudne momenty. Ale zawsze musimy wierzyć, że sobie poradzimy, najwyżej spadniemy niżej i wstaniemy. Cecha nieustraszoności jest bardzo ważna, ponieważ to ona pozwala nam podejmować odważne decyzje – dodaje.

Magda Hasiak również przekazała mnóstwo praktycznych rad dotyczących otworzenia własnego biznesu. Należy na początku zadecydować do kogo chcemy adresować naszą markę, i co najważniejsze, jakie cechy i wartości powinny za nią stać. Kolejnym krokiem jest zbudowanie dobrego zespołu, z którym dzielimy się kompetencjami.
Nie bierzmy wszystkich zadań na siebie i nauczmy się dzielić zadania między członków zespołu. Bardzo ważne jest zaufanie i szacunek do pracownika, ponieważ im więcej zaczniemy pracowników kontrolować, tym gorsza będzie współpraca – radzi Magda Hasiak.
fest3

33 Festiwal PROGESSteron Trójmiasto dobiegł końca, ponad 80 warsztatów, wykładów, lekcji tańca w towarzystwie otwartych i przedsiębiorczych kobiet pozwoliło wkroczyć radosnym krokiem w nadchodzącą wiosnę. Drogie Panie, siła jest w Nas!

Fot. Lucyna Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.