Święty Mikołaj pamięta o gdańskich dzieciach

17 Gru

W sobotę, 19 grudnia św. Mikołaj odwiedzi około 650 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Pod drzwiami ich mieszkań pozostawi świąteczne upominki i paczki ze słodyczami.

W rolę „świętego brodacza” wcielą się wolontariusze IX edycji akcji „Każdy może pomóc”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. I w tym roku dała ona znakomity efekt. Darczyńcy na podstawie informacji z listów o dzieciach przygotowali malcom wymarzone prezenty. Listy o najmłodszych podopiecznych napisali wcześniej pracownicy socjalni, można je było pobrać drogą elektroniczną. Mimo epidemii odzew był wspaniały.

Darczyńcom składam płynące z serca podziękowania za udział w naszej akcji, za chęć niesienia pomocy i za dobroć, którą dzielicie się Państwo z naszymi najmłodszymi podopiecznymi – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Bez Państwa zaangażowania, empatii i wrażliwości nasza akcja nie miałaby sensu. Bez Was nie dalibyśmy rady. Podziękowania kieruję też do Partnerów, którzy wsparli nasze organizacyjne działania. Mam nadzieję, że dzieci ucieszą się z upominków i paczek, w pełni poczują wyjątkową atmosferę świąt.

 

Uprawnione dzieci otrzymają jednocześnie torby ze słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, równolegle prowadzonej przez Miasto Gdańsk i MOPR. Środki na ich przygotowanie pochodzą z budżetu Miasta. Dystrybucja upominków oraz toreb z łakociami odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. Wolontariusze ubrani będą w ochronne maseczki i rękawiczki.

Dodajmy, że w „aktualnościach” na stronie: www.mopr.gda.pl i FB MOPR będzie też można obejrzeć krótki film – zwiastun m.in. nawiązujący do tradycji obu akcji – informują organizatorzy akcji.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.