Święto polskiej blogosfery. BFG 2016

22 Wrz

Ponad 200 uczestników, 34 prelegentów, w tym gość specjalny Clive Thompson – uznany dziennikarz i bloger „The New York Times”. 1 partner strategiczny T–Mobile Polska i 1 niezmienny organizator – Miasto Gdańsk. W kompleksie Europejskiego Centrum Solidarności w weekend 24–25 września 2016 odbędzie się 7. Edycja Blog Forum Gdańsk – najważniejszego w Polsce spotkanie blogerów. Tym razem przebiegnie pod hasłem „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”.

Choć od pierwszej edycji w 2010 roku zadajemy sobie to pytanie, to dopiero w tym roku stało się tematem przewodnim konferencji. W Gdańsku, mieście wolności, stworzyliśmy miejsce inspirujących spotkań offline/online. Przestrzeń do rozmowy, merytorycznych dyskusji, wymiany różnorodnych poglądów, czego efektem jest kreowanie trendów i rozwój kapitału społecznego – mówi Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej w Gdańsku, organizatora #BFGdansk.

Podczas 2 dni odbędzie się ponad 20 prelekcji, paneli dyskusyjnych, warsztatów, w tym wykład otwierający Clive’a Thompsona, światowej sławy dziennikarza piszącego m.in. dla „The New York Times”, „Wired” czy „Smithsonian Magazine”, blogera i autora hitowego „Smarter Than You Think: How Technology is Changing Our Minds for the Better”.

Pośród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in.: światowej sławy psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik, profesor Jerzy Vetulani, operator filmowy i scenarzysta, Sławomir Idziak czy dziennikarz Jarosław Kuźniar. Ale także ks. Jacek Stryczek – pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, Mariusz Szczygieł, który w rozmowie z Konradem Kruczkowskim opowie o warsztacie pracy reportażysty, czy Krzysztof Gonciarz – producent wideo, prowadzący kanały na YouTube o łącznej liczbie ponad miliona subskrybentów.

Jak co roku przygotowaliśmy także aktywności dla gdańszczan. Tym razem wraz z T-Mobile Polska, w ramach projektu Pomoc Mierzona Kilometrami, zapraszamy do udziału w blisko 4-kilometrowym porannym biegu po terenach stoczniowych i Starego Miasta, układającym się w trasę o kształcie serca – dodaje Anna Zbierska.

Drugiego dnia Forum, podczas Gali wieńczącej tegoroczną edycję ogłoszeni zostaną laureaci Blog Forum Gdańsk Award 2016 w kategoriach: marka przyjazna blogerom, bloger odpowiedzialny społecznie, bloger wpływowy oraz blog gdański.

Wszystkie prelekcje będą transmitowane online na stronie www.blogforumgdansk.pl
Pełna lista prelegentów: blogforumgdansk.pl/images/bfg_prelegenci.gif
Bieżąca komunikacja Blog Forum Gdańsk:
www.facebook.com/BlogForumGdansk
twitter.com/BlogForumGdansk
twitter.com/TMobilePolska

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.