Świąteczny tramwaj już na ulicach Gdańska

21 Gru

Już na stałe wpisał się w świąteczny krajobraz Gdańska, więc nie może go zabraknąć także w tym roku, choć w nieco odmiennej formie. Z powodu panującej pandemii, zabytkowa czerwona N–ka – pojazd z historycznej floty GAiT, przemierzać będzie ulice Gdańska bez pasażerów. Jak zwykle rozbłyśnie na ulicach Gdańska w okresie przedświątecznym, a także poprzedzającym Nowy Rok.

To już gdańska tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje – Konstal N z 1952r., popularnie nazywany N-ką, zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiany jest pojazd.

Co roku na pokładzie świątecznej N-ki pojawiał się Mikołaj z upominkami. W tym roku będzie tylko symbolicznie, ale przypomina o obowiązku zasłania ust i nosa fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Świąteczny tramwaj – magiczna N-ka na tory wyjechała w poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. – po raz pierwszy bez pasażerów / fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl.

Tradycyjnie, świąteczny tramwaj wyruszy w miasto tuż przed świętami. Jeździć będzie także okresie poprzedzającym Nowy Rok. Magiczna N-ka na tory wyjedzie już w poniedziałek, 21 grudnia 2020 r. Będzie ją można spotkać także 22 i 23 grudnia oraz od 28 do 30 grudnia. Kursować będzie w godzinach od godz. 15 do 21 na trasie Strzyża PKM – Śródmieście SKM. W tym roku jednak świąteczna N-ka przemierzać będzie ulice Gdańska bez pasażerów.

W ubiegłym roku świąteczny tramwaj woził mieszkańców. W tym roku jeździ pusty, ale cieszy oko
fot. mat. GAiT.

Z powodu panującej pandemii, w tym roku niestety nie będziemy mogli zaprosić mieszkańców na pokład naszego świątecznego pojazdu – mówi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. – Wiemy jednak, że już sama obecność, widok tego wyjątkowego, świątecznie przybranego tramwaju mknącego ulicami miasta wzbudza bardzo pozytywne emocje wśród mieszkańców i buduje atmosferę świąt. A te pozytywne emocje, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, są niezwykle cenne. Dlatego, pomimo koniecznych zmian w funkcjonowaniu świątecznego tramwaju, nie może zabraknąć go na ulicach naszego miasta także teraz, a może szczególnie teraz.

Tramwaj będzie można spotkać 22 i 23 grudnia oraz od 28 do 30 grudnia. Kursować będzie od godz. 15 do 21 na trasie Strzyża PKM – Śródmieście SKM/ fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl.

Co roku na pokład świątecznej N-ki mieszkańców zapraszał Mikołaj. Czekał na nich z upominkami. Mikołaja nie zabraknie także i tym razem. W tym roku spoglądał będzie znad pojazdu na mieniący się świątecznymi iluminacjami Gdańsk i jego mieszkańców przypominając o obowiązku zasłania ust i nosa, świecąc dobrym przykładem.

Do zobaczenia na trasie!

Autor: Agata Dobrowolska, rzecznik GAiT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.