Spędź weekend z jubilatką

13 Lut

Ten weekend upłynie pod znakiem nie tylko poetyckich, muzycznych, teatralnych czy naukowych Walentynek ale także wielkiej sportowej imprezy jaką jest Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. Zaś dla dzieci i młodzieży rozpoczynającej ferie zimowe Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało specjalne pokazy filmowe. Szczegóły wszystkich imprez poniżej. 

SOBOTA

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim
Ponad 5000 osób zapisało się do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Będzie to pierwsza z czterech tegorocznych edycji największego cyklu biegów ulicznych w Polsce. Tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni odbędzie się pod hasłem „Pokonaj siebie”.
Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje w sobotę 13 lutego o godzinie 15.00.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_109463.html

Gdynia bez sekretów. Miejsca, ludzie, wydarzenia
„Gdynia bez sekretów. Miejsca, ludzie, wydarzenia.” to nowy cykl wykładów skierowanych do wszystkich miłośników miasta, chcących poznać jego nowe oblicze. Na wszystkie pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkań z Aleksandrą Tarkowską, licencjonowaną przewodniczką po Trójmieście i autorką książek m.in. „Gdynia między wojnami”, „Gdynia. Księga miejsca” i najnowszej „Sekrety Gdyni”.

Najbliższe spotkanie „Sekretne miejsca – Cmentarze zarazy, Cudowna woda Źródła Marii, Postrach demonów, Ziemia Czarownic” odbędzie się w sobotę 13 lutego, o godz. 11.00
w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24, parter). Wstęp wolny.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Jak zawsze w sobotę o godzinie 9.00 odbędzie się 5 kilometrowy bieg wyruszający z Bulwaru Nadmorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie. Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty zaprasza co sobotę w godz. 10.00 – 15.00 do Centrum Gdynia Waterfront.

Wieczór walentynkowy tylko dla dorosłych
W sobotę 13 lutego w godz. 20.00-00.00 Centrum Nauki Experyment zaprasza na NAUKOWE LOVE, czyli Wieczór walentynkowy tylko dla dorosłych.
Kochać? Jak to łatwo powiedzieć! Ale czy robot może kochać? Ile znamy przypadków naukowych duetów wśród noblistów? Któż z nas nie zapałał uczuciem do postaci naukowca z wielkiego ekranu? Jak światło może wpływać na nasze uczucia? Czy istnieje hormon zakochania i czy można uzależnić się od stanu zauroczenia?

Budujemy Gdynię z LEGO!
Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza małych gdynian (od 6 roku życia) wraz z rodzinami i opiekunami na wielkie, urodzinowe budowanie Gdyni z klocków Lego w weekend 13-14 lutego od godziny 14.00 do zamknięcia Muzeum. Wstęp wolny.
W zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci od 6 roku życia z rodzicami i opiekunami. W przypadku dużej liczby chętnych o pełnej godzinie następować będzie wymiana uczestników.

Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1 zaprasza na „Stację św. Walentego. Walentynki dell’Arte w Teatrze Gdynia Główna w sobotę, 13 lutego w godz. 18.00 – 19.30.
Miłość wymaga improwizacji. A w dzisiejszych czasach uratuje nas tylko uśmiech dlatego w tym roku w TGG Walentynki mają humor. Wesoły humor komedii dell’Arte.
Tego dnia teatr wypełni atmosfera włoskiej zabawy, a każdy Arlekin odnajdzie swą Kolombinę. Mistrz ceremonii, PAN KOT zadba o nastrój odpowiedni dla tego dnia, uchylając nieco granicę przyzwoitości.
„Pan Kot” wg „Kota w butach” Angeli Carter, w tłum. A. Ambros
reżyseria: Ida Bocian
obsada: Iwo Bochat
Bilety w cenie 45/50 zł.

Ferie w Kinie Studyjnym GCF
Europejskie filmy dla dzieci – produkcje z Polski, Norwegii, Litwy, Danii, Belgii, Francji, Anglii i Rosji – wypełnią repertuar Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego podczas ferii zimowych. Każdy, kto w drugiej połowie lutego wybierze się na seans w ramach przeglądu europejskiego dziecięcego kina, za bilet zapłaci tylko 10 złotych.
Przez dwa tygodnie, podczas których przypada zimowa przerwa w nauce w województwie pomorskim, warto wybrać się z dziećmi do nowoczesnego kina przy Placu Grunwaldzkim w centrum Gdyni.

Począwszy od soboty, 13 lutego, codziennie można tu zobaczyć film dla najmłodszych oraz drugi, skierowany do nieco starszych dzieci.

Co kilka dni podczas ferii zimowych na ekranach sal Kina Studyjnego GCF pojawią się dwa nowe filmy dla młodej widowni. Łącznie będzie ich dziesięć, w tym opowieści przygodowe, obyczajowe, animacje i ekranizacje literatury dziecięcej. Zdecydowana większość z nich to produkcje kinematografii europejskich. Po południu i wieczorem więcej filmów dla dorosłych – m.in. „Zjawa” z Leonardem DiCaprio.
W weekend 13 – 14 luty
Złoty koń – Litwa/Dania – b/o, godz. 10.00
Mecz życia – Norwegia – od lat 9, godz. 12.00

NIEDZIELA

Wystawa „Gdynia miasto portowe”
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Archiwum Marynarki Wojennej, Archiwum Państwowe w Gdańsku i Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Gdańsku zapraszają w niedzielę 14 lutego o godzinie 14.00 na otwarcie wystawy plenerowej „Gdynia miasto portowe”. Umieszczona na ogrodzeniu Muzeum wystawa będzie łatwo dostępna dla spacerujących po Bulwarze Nadmorskim do 11 września 2016 r.

Akwarium Gdyńskie w walentynki
Akwarium Gdyńskie, al. Jana Pawła II 1, zaprasza w niedzielę, 14 lutego w godz. 10.00 – 17.00 do udziału w atrakcjach przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Zakochanych.
W programie:
– wykład „Miłość mieszkańców podwodnego świata”, godz. 12.00, 13.00, 14.00, sala kinowa.

Prezentacja o troskliwych tatusiach wśród ryb czyli o samcu konika morskiego i igliczni, o tym jak matronica w ciemnościach głębin odszukuje partnera, czy istnieją ryby, które mogą zmieniać płeć? O tych zagadnieniach i opiekuńczości wśród zwierząt opowie pracownik Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.
– quiz „Miłość w podwodnym ogrodzie” – do pobrania w kasie.

Rozwiązywanie zagadek pozwoli na aktywne i intrygujące zwiedzanie ekspozycji w niecodzienny sposób. Na potrzeby quizu akwaria oklejone zostaną naklejkami z informacjami na temat miłosnych upodobań mieszkańców naszego ogrodu zoologicznego. Za poprawnie rozwiązany quiz uczestnicy otrzymają drobny upominek (magnes lub naklejkę do odbioru w punkcie e-guide, I piętro).
– wystawa fotografii „Różne oblicza miłości”, galeria.

Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu wstępu, w godzinach od 10.00 do 17.00.

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin
W niedzielę 14 lutego o godzinie 17.30 zostanie rozegrany mecz ligowy Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin.
Bilety 5/10 zł.

Wystawa „Na styku lądu i morza”
Do 21 lutego na Placu przy kościele Najświętszej Maryi Panny oglądać można wystawę „Na styku lądu i morza”, zorganizowaną z okazji 90 urodzin Gdyni.
Archiwalne, czarno-białe fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni ukazują niezwykłość jednego z najpiękniejszych miast Polski, położonego na styku wody i lądu.

Dzieje się w Centrum Kultury
Centrum Kultury, ul. Łowicka 51 zaprasza w niedzielę 14 lutego o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. „Klasycy wiedeńscy i ich arcydzieła” w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9). Tym razem koncert został poświęcony trzem genialnym klasykom wiedeńskim: Józefowi Haydenowi, Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi i Ludwikowi van Beethovenowi.

Bilety: 8 zł. Kasa biletowa tel.: 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Dzień Otwarty z okazji Dnia Kota
OTOZ Animals Schronisko Ciapkowo zaprasza w niedzielę 14 lutego o godz. 12.00 na dzień otwarty z okazji Dnia Kota.
Na wszystkich czeka wiele atrakcji:
-podopieczni do adopcji i głaskania
– słodki poczęstunek, kawa, herbata
– porady kociego behawiorysty
– malowanie buziek dla najmłodszych miłośników
– wielka loteria fantowa, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie podopiecznych schroniska.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1052470864811162/

Zobacz także Ferie zimowe 2016 w Gdyni
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_109214.html

Fot.tyt.: Tomek Kamiński, CN Experyment

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.