Spacer szlakiem gdańskiego gotyku

19 Paź

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na kolejny spacer szlakiem architektury w Gdańsku. Uczestnicząc w nowym cyklu spacerów Gdańskich Miniatur, w nietypowy sposób – za pomocą gry miejskiej z zagadkami – można lepiej poznać miasto i jego architekturę. Spacery są bezpłatne i odbywają się w dwóch turach – 22 października (czwartek) dla szkół i grup zorganizowanych (obowiązują zapisy) i 24 października (sobota) dla wszystkich chętnych. 

W październiku trasa spaceru wiedzie szlakiem budowli w stylu gotyckim. Od Wielkiego Młyna, przez pobliski Mały Młyn, kościół św. Katarzyny po Basztę Jacek i dawne mury obronne przy ul. Podwale Staromiejskie. Spacerować można indywidualnie, z mapką dostępną na stronie www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl lub ze zorganizowaną grupą: z przewodniczką Ewą Czerwińską i portalem iBedeker. W czwartek 22 października odbywa się spacer dla szkół i grup zorganizowanych. – Osoby indywidualne zapraszamy na spotkania w trzech turach, w sobotę 24 października, o godz. 11.00, 12.30 i 14.00. Start: ul. Grodzka 9 – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy i uczestniczki spacerów szlakiem Gdańskich Miniatur zajmą się tropieniem stylów architektonicznych w Gdańsku. Poznają zabytki romanizmu, gotyku, a także epoki nowożytnej – renesansu, manieryzmu i baroku. Pod koniec roku szkolnego zwiedzą też obiekty pochodzące z XIX i XX wieku, odkrywając czym odznaczały się historyzm i modernizm.Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni. Po każdym semestrze odbywa się uroczysty finał z udziałem najbardziej aktywnych zwiedzających i wręczenie nagród – biletów wstępu do gdańskich instytucji kultury.

By wygrać nagrody, należy wypełnić formularz on-line z pytaniami konkursowymi dotyczącymi poszczególnych tras, który co miesiąc zamieszczamy na tej stronie wraz z opisem trasy i mapką do pobrania.

Więcej informacji: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl oraz pod adresem e-mail: miniatury@ikm.gda.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.