Sensowne segregowanie. Recyklingowe stoisko z wizytą w Gdyni

12 Cze

13 czerwca br. podczas Święta Ulicy Chylońskiej, w Parku Kilońskim w Gdyni w godz. 16:00–19:00 stanie recyklingowe stoisko zbudowane z gilz papierowych, butelek PET, skrzynek po owocach, palet, worków po kawie i używanych banerów reklamowych!

Na stoisku oraz w jego otoczeniu przeprowadzimy warsztaty, quizy, gry i zabawy oparte na zasadzie 3R (reduce, reuse, recycle) – powrócimy do oldskulowych zabaw np. kapslowego wyścigu, pokażemy jak zagospodarować niepotrzebne rzeczy, tak by przydały się jeszcze w domu, pogłówkujemy jak posegregować odpady itp. Naszym celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców na problem nadmiernego wytwarzania odpadów i zachęcenie ich do właściwego segregowania, minimalizowania wytwarzania odpadów oraz świadomych zakupów – zachęcają organizatorzy.

A wszystko to w ramach projektu edukacyjnego „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o odpadach w waszej gminie. Akcja edukacyjna dla mieszkańców Regionu Gospodarki Odpadami Eko Dolina”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Inicjatorem i organizatorem akcji jest Re:Miasto s.c.

Wakacyjny kalendarz imprez ze stoiskiem edukacyjnym Re:Miasto:

20 czerwca – Dzień otwarty Eko Dolina – Łężyce
21 czerwca – Noc Kupały – Szemud
23 czerwca – Dni Sobótki – Luzino
26 lipca – Festyn Wakacyjny – Miasto Wejherowo
2 sierpnia – Jarmark Kaszubski – Rumia
8 sierpnia – Dni Gminy Kosakowo – Kosakowo
6 września – Festyn Organizacji Pozarządowych – Sopot

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.