Ruch, ciało, emocje. Warsztaty kreatywne dla dzieci

15 Wrz

Opera Leśna zaprasza dzieci w wieku 7–12 lat. na warsztaty, podczas których będą mogły rozwijać w grupie umiejętności taneczne. Zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę, 19 września, od godz. 11.00 w pracowni na terenie Opery Leśnej w Sopocie.

Proponowany warsztat ma na celu zachęcić dzieci do ruchu i rozwinąć ich umiejętności taneczne. Wykorzystując improwizację ruchową uczestnicy:
– poznają elementy tańca współczesnego,
– odkrywają możliwości swojego ciała
– dowiadują się co to są impulsy, które wpływają na ruch i ten ruch wywołują.
– rozwijają swoją wyobraźnię ruchową pracując z rekwizytem oraz w parach.

Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Warsztat jest nauką obserwacji siebie i innych w improwizacji. Jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz? Jak usłyszeć muzykę poprzez ciało? Jak uczynić ruch pełnym ekspresji? Proponowane ćwiczenia pobudzają pamięć ruchową  wzmacniają poczucie otaczającej przestrzeni i kierunków, uczą współdziałania w grupie i dyscypliny pracy – zachęcają organizatorzy.

Podsumowaniem zajęć będzie prezentacja stworzonej wspólnymi siłami choreografii.
Bilety w cenie 10 zł można zakupić na stronie www.operalesna.sopot.pl , w punkcie informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu oraz w kasie Opery Leśnej do soboty 19 września.

Zrealizowano dzięki pomocy finansowej Miasta Sopotu przy współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.