Rozlicz PIT w Gdańsku i wygraj samochód!

26 Lut

Mieszkasz w Gdańsku, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany? Zmień to! Rozlicz PIT w gdańskim urzędzie skarbowym i weź udział w drugiej wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania hybrydowy samochód osobowy w wersji premium, rowery miejskie i Karty Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej.

Do udziału w loterii można zgłaszać się od 1 marca poprzez stronę www.gdansk.pl/pit.

Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku okazała się dużym sukcesem. Dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł. Co oznacza, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku podjęło niemalże 4 tys. nowych podatników. W tym roku gdański magistrat postanowił również przekonać „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.

Eko-nagrody w loterii

Hasło akcji „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i jej charakterystyczna, granatowo-czerwona grafika, a także zasady udziału w loterii pozostają niezmienne. Na wygraną ma szansę każdy, bez względu na to jak długo zamieszkuje w Gdańsku, kto rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych. Przypominamy, że w zeznaniu podatkowym liczy się miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.

W puli tegorocznej loterii znajduje się łącznie 66 nagród, które podkreślają że Gdańsk stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. To Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną- hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium. Kolejną nagrodą jest rower miejski Best Gela, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Wynika to z bardzo aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych, jest pomysłodawcą akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj” czy zwycięzcą światowej rywalizacji miast European Cycling Challange. Ostatnią, ale bardzo atrakcyjną nagrodą jest hit ostatnich miesięcy, czyli Karta Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Ta nagroda ma z kolei przekonać mieszkańców do korzystania z gdańskich autobusów i tramwajów jako alternatywnego środka transportu do pracy czy na uczelnię.

Jak zgłosić swój udział w loterii?

Już od 1 marca będzie można zgłosić się do drugiej gdańskiej loterii na stronie www.gdansk.pl/pit. Wystarczy wypełnić formularz. W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja

Nowością tegorocznej loterii będzie angielska wersja strony www.gdansk.pl/pit. Została ona przygotowana specjalnie z myślą o cudzoziemcach, którzy mieszkają i pracują w Gdańsku. Zgodnie z zasadami oni także mogą wziąć udział w loterii, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce. Każdy cudzoziemiec chcący wziąć udział w loterii będzie mógł teraz dowiedzieć się więcej o samej akcji, nagrodach i finalnie zarejestrować się w loterii.

Tu możesz zarejestrować się w loterii:

Dla osób, które nie posiadają dostępu do internetu przygotowano stały punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 12 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt ten będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Zostaną również uruchomione punkty informacyjno-rejestracyjne w niektórych gdańskich centrach handlowych, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o akcji, zobaczyć nagrodę główną i z pomocą hostess zarejestrować swój udział w loterii.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2018 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie www.gdansk.pl/pit.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.