Rodzinny Piknik Ekologiczny w Gdańsku

18 Maj

O stan środowiska naturalnego w miejscu zamieszkania może zadbać każdy z nas – takie założenie przyświeca organizowanemu przez spółki i jednostki miejskie wydarzeniu, które 20 maja odbędzie się na skwerze Jelitkowska – Pomorska. W programie wiele ciekawych warsztatów i konkursy z nagrodami.

Chcemy przekonywać, że troska o środowisko nie musi być trudnym zadaniem. Może być fajną i przyjemną zabawą. Wystarczy zacząć od małych kroków jak choćby zbieranie deszczówki czy wykorzystanie zużytych opon. To przedsięwzięcie to kolejny dowód na coraz szersze zaangażowanie gdańskich służb komunalnych na rzecz edukacji mieszkańców – mówi Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta ds. polityki komunalnej.

Atrakcje piknikowe zostaną podzielone na 4 strefy: W DOMU, W PRACY, W OGRODZIE oraz w PRZEDSZKOLU/SZKOLE. W strefie domowej uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowanych przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną warsztatach tworzenia naturalnych środków czystości, a Gdańskie Wody podpowiedzą, jak urządzić balkon, by był nie tylko piękny, ale też przyjazny ekologii. W kolejnej ze stref pracownicy gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego wyjaśnią, jak prawidłowo segregować odpady.

Odbędzie się także mini wystawa materiałów biurowych zrobionych samodzielnie przez pracowników wszystkich organizujących wydarzenie spółek. Strefa ogrodowa to z kolei warsztaty zakładania ogrodów deszczowych oraz przedstawienie sposobów na wykorzystanie wody deszczowej. W strefie poświęconej przedszkolom i szkołom Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych poprowadzi warsztaty tworzenia makiet zagospodarowania podwórek, uczestnicy będą też mogli wziąć udział w zajęciach poświęconych wodzie, takich jak pomysłowe zabawy (Saur Neptun Gdańsk), gra edukacyjna (GIWK) oraz kreatywne tworzenie Neptuna (pod okiem Gdańskich Wód). Nie zabraknie również atrakcji przygotowanych przez Gdański Ogród Zoologiczny, m.in. puzzle edukacyjne, gry memory, zabawa „Zwierzęta i woda”. Uzupełnieniem programu będą konkursy dla dzieci i dorosłych, a także możliwość przejażdżki historycznymi tramwajami KONSTAL N z 1952r i Ring z 1930r. O energię do brania udziału we wszystkich atrakcjach zadbają food trucki. –Miasto i mieszkańcy powinni łączyć siły i doświadczenie, by razem troszczyć się o tworzenie ekologicznej przestrzeni. Piknik będzie okazją do wspólnej zabawy i nauki, które kształtują świadomość ekologiczną. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na eko-majówkę – zachęca Ryszard Gajewski, prezes spółki Gdańskie Wody, współorganizującej wydarzenie.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 20 maja na polanie naprzeciwko Parku Jelitkowskiego w Gdańsku (okolice pętli tramwajowej i zbiornika retencyjnego), w godzinach 11-17.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.