Regionalne produkty i tradycyjne smaki, czyli Dary Ziemi

22 Wrz

W najbliższy weekend w parku Kolibki prawdziwa gratka czekać będzie na wszystkich wielbicieli tradycyjnych smaków, naturalnych produktów, muzyki i tańców regionalnych oraz odpoczynku na łonie natury. Podczas tegorocznych „Darów Ziemi” poznamy również bliżej Podkarpacie z jego tradycjami i kulinariami. Ważnym punktem imprezy będzie ceremonia wręczenia nagród w konkursie „Gdynia w kwiatach”.

W ostatni weekend września (22–24) w godz. 10.00-18.00 odbędą się „Dary Ziemi”, najstarsza ekoimpreza w Gdyni. Będzie można degustować, smakować, kupować i odpoczywać. Swoje produkty zaprezentują firmy i lokalni wystawcy. Będzie można również poznać bliżej regionalne wyroby utalentowanych rzemieślników wprost z Podkrapacia.

Będzie też dużo muzyki i tańców regionalnych. Wystąpi 30–osobowy Zespół Pieśni i Tańca „Pułanie” z Trzciany koło Rzeszowa. Również amatorzy ogrodnictwa z pewnością znajdą coś dla siebie na Polanie Ogrodowej. Strefa odpoczynku znajdzie się na Polanie Biesiadnej.

Ważnym punktem imprezy będzie ceremonia wręczenia nagród w 23. edycji konkursu „Gdynia w kwiatach”. Jego celem jest wybranie właścicieli najpiękniejszych i najbardziej zadbanych kwiatów na oknach, balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach, które dodają uroku naszemu miastu. W sobotę 23 września o godz. 13.00 laureaci konkursu odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Bilety wstępu w cenie: dorośli 6 zł, dzieci do lat 7 – wstęp wolny.
Więcej informacji (dojazd, szczegóły, program, wystawcy) na www.daryziemi.com oraz na facebookowej stronie wydarzenia.

Fot.tyt.: facebook.com/daryziemi.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.