Do pracy? Najlepiej rowerem!

18 Lut

Poszukiwani są kolejni odważni, którzy zmienią swoje nawyki transportowe i regularnie będą dojeżdżać do pracy rowerem! Ruszyły zapisy firm, a dokładnie 2 marca rozpocznie się następna edycja dobrze już znanego gdyńskiego konkursu „Do pracy jadę rowerem”. To, że pracownicy lokalnych biznesów pokochali dojazdy jednośladami, udowodniły zeszłoroczne statystyki! Czy w tym roku znów padną nowe rekordy?

2653 pracowników z aż 354 gdyńskich firm, blisko 1,5 miliona przejechanych kilometrów i prawie 12 tysięcy wydanych śniadań rowerowych! Tak w liczbach wyglądała tylko ubiegłoroczna, rekordowa edycja „Do pracy jadę rowerem”. Gdyński konkurs, który zachęca do przesiadki na rower w codziennych podróżach to już w zasadzie tradycja. Każdego roku organizatorzy notują wzrosty zainteresowania i zapisują kolejne rekordy.

Jego 9. edycja rozpocznie się już 2 marca, gdy uczestnicy będą mogli rejestrować swoje pierwsze podróże. Aż do 25 października w konkursowym systemie naliczane będą przejazdy i kilometry, które wyłonią najbardziej „rowerowe” firmy w mieście i ich pracowników. Najlepsi otrzymają nagrody, dodatkowo ci, którzy będą mogli pochwalić się regularnością otrzymają też wspomniane rowerowe śniadania. Wyróżnione zostaną ponadto firmy, które poprawiają warunki dla swoich rowerzystów.

Konkurs jest adresowany do pracowników firm, które mają siedzibę lub oddział w Gdyni. Już dziś, od godziny 14:00 zaczęliśmy rejestrację firm. Od 2 marca zaczynamy sam konkurs, dlatego bardzo zachęcamy wszystkich, którzy są zwarci i gotowi, aby przyjechali do pracy rowerem. Jak co roku, przygotowujemy nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników. Będziemy też rozdawać później atrybuty rowerowe, ale na razie to niespodzianka – zapowiada Alicja Pawłowska z Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni.

Cel konkursu „Do pracy jadę rowerem” jest prosty– zachęcenie pracowników firm do podróżowania do pracy rowerem, najlepiej rezygnując z samochodu. To jednocześnie promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Konkurs kończy gala finałowa, podczas której najaktywniejsi uczestnicy otrzymują nagrody, fot. Kamil Złoch

Główne zasady

Konkurs trwa od 2 marca do 25 października 2020 roku.

Uczestnicy rejestrują swoje podróże do/z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu, tym samym zwiększają swoje szanse na zdobycie nagrody pieniężnej.

Rowerzyści, którzy odbędą w tygodniu min. 6 podróży do/z pracy rowerem otrzymają
w kolejnym tygodniu roboczym „śniadanie rowerowe” (kanapka oraz owoc). W następnych tygodniach przejazdy premiowane są „Rowerowymi atrybutami”.

Rowerzyści, którzy odbędą minimum 60 podróży do/z pracy rowerem oraz wezmą udział w oficjalnym zakończeniu konkursu, będą mieli możliwość wylosowania jednej z nagród pieniężnych o wartości 200, 350 lub 500 zł.

Wyróżnione zostaną firmy, które osiągnęły najlepsze wyniki w kategoriach:

– największa inwestycja w rozwój ruchu rowerowego w firmie dokonana od dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem” w 2019 roku do dnia zakończenia konkursu „Do pracy jadę rowerem” w 2020 roku (nagroda dla 1 firmy),
– najwięcej podróży (nagroda dla 8 firm – po dwóch w kategoriach firma mikro/ mała/ średnia i duża; mikro (1-9 pracowników), mała (10-49 pracowników), średnia (50-249 pracowników), duża (pow. 250)

Rejestracja firmy

Aby zgłosić udział firmy w konkursie, wystarczy zarejestrować firmę na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl.

Rejestracja jest możliwa od 17 lutego 2020 roku aż do dnia zakończenia kampanii. Zapraszamy jednak do jak najszybszego dołączenia do konkursu, aby w pełni korzystać z jego benefitów. W formularzu rejestracyjnym należy podać: nazwę firmy, jej adres, adres e-mail, imię i nazwisko oraz kontakt do koordynatora konkursu z firmy i własne hasło do profilu.

Po zarejestrowaniu firmy w konkursie, koordynator zobowiązany jest poinformować wszystkich pracowników o zgłoszeniu firmy do rywalizacji. Zainteresowani udziałem powinni założyć swoje profile na stronie internetowej konkursu, poprzez którą będą mogli rejestrować swoje podróże rowerem. Pracownicy nie mogą założyć swoich profili bez dołączenia do firmy, której są pracownikami.

Więcej informacji o konkursie „Do pracy jadę rowerem” oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.