Do pracy jadę rowerem

28 Lut

W zeszłorocznej edycji wzięło udział 1 529 pracowników z 179 gdyńskich firm. Odbyli oni 83 056 podróży, pokonując 732 175 km rowerem, oszczędzając ponad 113,5 ton CO2, które zostałyby wyemitowane do atmosfery, gdyby ten sam dystans przejechali samochodami. Zapisy do tegorocznej edycji możliwe będą już od 2 marca. Konkurs ruszy 3 kwietnia. Natomiast zwycięzców poznamy pod koniec września.

Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni do podróżowania do pracy rowerem.

Jak to działa? Uczestnicy rejestrują swoje podróże do/z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu (podróż do pracy = 1 podróż, podróż z pracy = 1 podróż). Ci najbardziej aktywni mają możliwość cotygodniowego otrzymywania „śniadania rowerowego”.

Rowerzyści, którzy odbędą min. 35 podróży lub przejadą min. 280 km do/z pracy rowerem będą mieli możliwość wylosowania jednej z 30 nagród pieniężnych o wartości 500 zł każda. Ponadto wyróżnione zostaną firmy, które osiągną najlepsze wyniki w sześciu kategoriach konkursowych.

Chcemy aby uczestnicy konkursu wyrobili u siebie nawyk korzystania z roweru i pamiętali, że to również środek transportu, w tym wypadku w codziennych dojazdach do pracy – powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Infoboksie Urszula Senk z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Aby zgłosić udział firmy w konkursie wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej.  Następnie pracownicy zainteresowani udziałem w akcji zakładają swoje profile na tej samej stronie. Rejestracja możliwa będzie od 2 marca aż do dnia zakończenia konkursu, czyli do 16 września 2018 roku. Zwycięzców poznamy pod koniec września.

Więcej informacji o konkursie „Do pracy jadę rowerem” znajduje się na stronie internetowej www.mobilnagdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.