Postaw na zdrowie z Lechią Gdańsk!

26 Sty

Rusza rekrutacja do drugiej edycji prozdrowotnego projektu Ekstra FAN. Uczestnicy będą mieli okazję zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję oraz nabrać zdrowych nawyków.

Główna część projektu Ekstra FAN trwa dwanaście tygodni. W tym czasie uczestnicy spotkają się na Stadionie Energa Gdańsk z lekarzem, dietetykiem i psychologiem, ustalą optymalną dietę, dowiedzą się, co mogą zrobić by poprawić swoją kondycję. Równolegle będą brali udział w zajęciach sportowych z różnych dyscyplin, w tym piłki nożnej.

Treningi i ćwiczenia poprowadzą między innymi trenerzy z Akademii Lechii Gdańsk – wyjaśnia Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk. – Mamy ogromną nadzieję, że możliwość ćwiczenia pod okiem naszych trenerów i na boiskach, z których korzystają Biało-Zieloni, będzie stanowiło ogromną motywację do zmiany.

Ekstra FAN ćwiczenia z trenerami Lechii Gdańsk
Ekstra FAN ćwiczenia z trenerami Lechii Gdańsk

 

Do projektu zaproszeni są mężczyźni w wieku od 35 do 65 lat o wskaźniku masy ciała BMI powyżej 28, którzy wykażą się gotowością do zmiany trybu życia. Uczestnictwo w zajęciach i spotkaniach jest bezpłatne.

Celem projektu jest obniżenie masy ciała uczestników oraz trwała zmiana zachowań na prozdrowotne, dlatego nawet po zakończeniu 12-tygodniowego programu uczestnicy nie zostaną zostawieni bez wsparcia organizatorów – mówi Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. – Po trzech i sześciu miesiącach od zakończenia pierwszego etapu projektu wezmą udział w badaniach kontrolnych.

Rejestracja do projektu Ekstra FAN rozpoczęła się 25 stycznia, a zostanie zakończona 20 lutego. Wszyscy chętni proszeni są o wypełnienie formularza on-line na stronie www.EkstraFAN.pl. Osoby spełniające wymagania zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne w kolejnych dniach lutego, a zajęcia w ramach projektu ruszą 7 marca.

Ekstra FAN na Stadionie Energa Gdańsk
Ekstra FAN na Stadionie Energa Gdańsk

 

Pierwsza edycja projektu Ekstra FAN zakończyła się ogromnym sukcesem, dlatego zdecydowaliśmy się na jego kontynuację – podsumowuje poprzednią edycję Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. – Uczestnicy łącznie stracili 120 kilogramów, 250 centymetrów w obwodzie talii, obniżyło się ich ciśnienie tętnicze, poprawili kondycję i odmłodnieli o średnio 4 lata! Rekordzista zrzucił aż 16 kilogramów! Dla wielu udział w projekcie był szansą na zmianę trybu życia.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie? Projekt mobilizuje do ruszenia się z kanapy i zrobienia czegoś dobrego dla siebie. Można dowiedzieć się rzeczy, których nie piszą na opakowaniach chipsów czy pizzy, poznać nowych znajomych. I najważniejsze, bo dla mnie osobiście udział w projekcie był jak wygrana w totka, czuję się świetnie, nabrałem pewności siebie, a córki w końcu mogą mnie objąć jak się przytulają! – przekonuje do udziału Daniel, uczestnik pierwszej edycji projektu Ekstra FAN.

Głównymi organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk, Ośrodek Promocji Zdrowia w Gdańsku wraz z kilkunastoma partnerami wspierającymi. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oraz stronach internetowych organizatorów.

Fot.tyt.: Stadion Energa Gdańsk/ćwiczenia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.