Postaw na szczęście i powiedz życiu TAK! (FOTO)

20 Lis

14 listopada 2015 roku w Sheraton Sopot Hotel odbyła się II edycja Festiwalu Szczęście na głowie! Powiedz życiu TAK!, wypełnionego prelekcjami, warsztatami, tańcem, sesjami oddechowymi i konkursami. Zysk z drugiej edycji festiwalu został przekazany osobie potrzebującej – dziewięcioletniemu Wiktorowi, który – aby chodzić – potrzebuje specjalistycznej protezy kolanka.

Jakub B. Bączek, mówiący o sobie „mentalista za 2300”, zawodowy motywator i trener mentalny wygłosił pierwszą prelekcję o tym jak odnaleźć szczęście. – Jedyna osoba, która może sprawić, że będziesz szczęśliwy to właśnie Ty. Jeśli dostrzegasz rzeczy pozytywne i dasz radę, masz rację. Od naszego umysłu zależy to co się nam przydarzy. Nick Vujicic, człowiek, który urodził się bez kończyn zrozumiał, że pomimo ograniczeń będzie żył życiem bez ograniczeń – opowiadał Jakub B. Bączek.

Jaku B. Bączek przedstawił dwa filary, które wspierają odczucie szczęścia.

Pierwszy filar to bycie tu i teraz. Wielu z nas żyje przeszłością, ma pretensje do świata i rodziców. Wielu z nas żyje przyszłością. Ona jeszcze nie nadeszła, ale twoje ciało już reaguje. Ja osobiście doświadczyłem szczęścia w teraźniejszości, w momentach, w których byłem obecny w swoim życiu. Drugi filar to posiadanie marzeń. Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia – twierdzi Jakub B. Bączek.

Kolejną prelegentką była Ewa Foley, promotorka pozytywnego życia i doradca rozwojowy. Opowiadała o tym jak osiągnąć stan szczęścia w życiu.
To, kim jesteśmy, jest uzależnione od przestrzeni i miejsca w rodzinie. Jednak ty zawsze możesz usunąć się z sytuacji, która jest dla ciebie niekorzystna. Jesteś tu i teraz i zasługujesz na szczęśliwe życie. Koniec z bylejakością! – przekonywała Ewa Foley.

Prelekcja była przeplatana ćwiczeniami z udziałem publiczności. Wszyscy uczestnicy przytulali osoby z lewej i prawej strony przekazując sobie nawzajem pozytywną energię.
Dziecko potrzebuje 12 uścisków dziennie, żeby poprawnie się rozwijać. Przytulajcie się porządnie! I pamiętajcie, człowiek jest jak dom o czterech pokojach: ciała, umysłu, ducha i emocji. Zdrowy człowiek codziennie odwiedza każdy pokój, a przynajmniej w nim wietrzy – opowiadała Ewa Foley.

Angelina Piechowska, dyplomowany psycholog pracujący w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, udzieliła prelekcji o tytule „Nic nie musieć, wszystko móc”.

Musisz skupić się na tym kim jesteś, a nie tym co z ciebie zrobiono. Weź kartkę, długopis i wymyśl siebie. Zapisz to wszystko na kartce, bo coś nazwanego istnieje, a jak czegoś nie nazwiemy to tego nie ma. Koniec z wymówkami! – radziła.

Angelina Piechowska opowiadała również o wewnętrznej sile, którą musimy mieć żeby dokonywać wyboru pomiędzy tym czego oczekujemy od życia, a na co kompletnie się nie zgadzamy. – Jeśli czegoś nie chcesz to tego nie rób. Po prostu. Zrozumiałam co to znaczy być wewnątrz i zewnątrz sterownym. Dbałam o wszystkich dokoła oprócz siebie. Postawiłam na zmiany i wybrałam wewnątrz sterowność, dzięki której zadbałam o swoje potrzeby i pragnienia. Bo bycie sobą i warto i się opłaca – twierdzi Angelina Piechowska.

Gościem specjalnym był Mateusz Kusznierewicz, który opowiadał o sztuce zadbania o siebie w pogoni na szczęściem.

Coś, co mnie uspokaja, to rutyna. Budzę się rano i idę biegać, najlepiej nad brzegiem morza. Wcześniej za bardzo nie miałem czasu by spojrzeć na to co za mną. Postanowiłem to zmienić, od teraz umawiam się na godzinne spotkanie ze sobą z tygodniowym wyprzedzeniem. Wstukuję w terminarz Spotkanie z Mateuszem i spędzam czas ze samym sobą, wsłuchując się we własne myśli i pragnienia. Jeśli widzisz mężczyznę, który siedzi sam w kawiarni i patrzy nieobecnym wzrokiem w dal, to pewnie ja na spotkaniu z Mateuszem – opowiadał Mateusz Kusznierewicz.

W przerwie między prelekcjami odbyła się lekcja zumby z Magdaleną Najdrowską.

Beata Kapcewicz, doradca w obszarze kariery, rozwoju i osobistej marki oraz trener i coach dla zespołów dyrektorów i zarządów firm naszych klientów mówiła:

Co można zrobić żeby być szczęśliwym? Jak nagle zdasz sobie sprawę, że czegoś ci brakuje, że odnalazłeś swoje marzenie to wpisz je w Internet, ponieważ 90% naszych marzeń już ktoś zrealizował i nawet podał na to przepis.

Beata Kapcewicz opowiadała także o sztuce bycia szczerym ze sobą i dążenia do zmian.
Dlaczego ciągle powtarzasz, że w twoim życiu jest OK jeśli nie jest? Bądź ze sobą szczery. Jeśli nie jest OK, to zmień to. Szczęście to wybór, który można sobie wybrać. Zmień autopilota na nowe zachowanie, nastaw budzik 30 minut wcześniej i aktywuj swoją energię. Jeżeli wpadniesz na jakiś pomysł i ie zrobisz z nim nic w ciągu 5 sekund, to zniknie. Weź sprawy w swoje ręce, ty i twoja pięciosekundowa decyzja – radziła.

Festiwal Szczęscie na głowie! wypełniła także sesja oddychania, warsztaty Angel’s Help oraz koncert Gaby Janusz.

Wydarzenie sponsorowane było przez wyselekcjonowane firmy, które utożsamiają się z holistycznym podejściem do człowieka i dają szczęście na co dzień. Wśród partnerów tak niezwykłego festiwalu nie mogło zabraknąć firmy Sante oraz Studia Sante, propagującego zdrowy tryb życia i prawidłowe odżywianie, Pharmation Geriavit, Prudential Polska i firmy Protetica, która wykonuje protezy dla fundacyjnych beneficjentów.

W trakcie Festiwalu, na specjalnie rozstawionych stoiskach, można było zakupić książki festiwalowych prelegentów oraz otrzymać ich autografy i porozmawiać z każdym z nich osobiście.

Każdy z Nas jest inny, ma inne potrzeby, inne marzenia i inną historię, jednak to, co nas wszystkich łączy, to pragnienie bycia szczęśliwym. A ze szczęście ma to do siebie, że im bardziej się nim dzielimy, tym jest go wokół nas więcej.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia zarówno uczestnicy, jak i prelegenci mieli wrażenie, że są częścią czegoś zupełnie niezwykłego w skali naszego kraju, łączącego rozwój osobisty z darem ludzkiego serca.

14 listopada nad polskim morzem eksplodowała bańka pozytywnej energii pełnej szczęścia, radości i bezwarunkowej dobroci. I o takim właśnie efekcie marzyli organizatorzy, czyli Ewa Foley i gdyńska Fundacja Angel’s Help w składzie: Aleksandra Majorek, Katarzyna Pilczuk, Angelina Piechowska i Monika Ring-Zalewska.

A my czekamy na kolejne działania gdyńskiej fundacji, gdyż już wiemy, że w Polsce jest naprawdę duże zapotrzebowanie na Szczęście.

Zwieńczeniem festiwalu było after party w sopockim klubie Unique.

Do zobaczenia JUŻ na III edycji wiosennej!
www.szczescienaglowie.pl
www.angelshelp.pl

making of:
https://www.facebook.com/szczescienaglowie/videos/vb.1431518380471732/1548621775428058/

Relacja zdjęciowa + foto tyt. autorstwa Zahir-Photo.

Portal my3miasto.pl miał przyjemność być patronem medialnym Festiwalu.

One Reply to “Postaw na szczęście i powiedz życiu TAK! (FOTO)”

  1. Pingback: Festiwal "Szczęście na głowie" w Starym Maneżu (KONKURS) - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.