Pomóż dzieciom zrobić coś wielkiego! Wesprzyj lokalnie międzynarodową akcję „Hello My World!”

7 Maj

Od 27 kwietnia trwa niezwykła międzynarodowa kampania „Hello My World!”, w której młodzi ludzie z różnych stron świata wspólnie pomagają ginącym gatunkom zwierząt. To działanie w myśl podejścia: myśl globalnie, działaj lokalnie, dlatego ważne jest zaangażowanie każdej miejscowości. Do końca maja można nakręcić krótki filmik z udziałem dziecka i wziąć udział w globalnej akcji ratującej ginące gatunki zwierząt. Wspierając dziecięcą energię, można pomóc młodym ludziom zmieniać świat!

Dzieciaki z całego świata rozpoczęły wielką akcję ratowania ginących gatunków zwierząt. Na stronie kampanii znajduje się już ponad 1000 nagranych przez nie filmików. W kampanii, która nadal zwiększa swój zasięg i rozmach, uczestniczą obecnie dzieci z 34 krajów na 5 kontynentach. Ich misją jest zwiększanie świadomości na temat destruktywnego oddziaływania człowieka na środowisko, a co za tym idzie problemu znikania niektórych gatunków zwierząt. Kampania, która ma na celu ratowanie orangutanów, została zainicjowana przez uczniów międzynarodowej sieci szkół językowych Helen Doron English z okazji 30-lecia jej istnienia.

Akcja ma wymiar globalny, ale niezwykle ważne jest działanie lokalne. Bez względu na to bowiem, w której części świata znajdują się dzieci, ich zaangażowanie jest równie istotne, bo zwiększa świadomość lokalnej społeczności dotyczącą problemów środowiska naturalnego. Każde dziecko może pomóc ocalić orangutany!

Bukit Lawang Summatra
Fot. Joanna Stoga

– Chciałbym zostać operatorem filmowym i robić dokumenty o dzikich zwierzętach. Oglądam dużo telewizji i uświadomiłem sobie, że mogę nie zdążyć nakręcić filmów, na przykład o orangutanach. Za kilka lat może ich nie być. To nie jest jakaś daleka perspektywa – mówi jeden z uczestników akcji, 14-letni Damian.

Siła kampanii polega na tym, że jest ona prowadzona przez dzieci. – Jestem niezwykle wzruszona faktem, że dzieci tak tłumnie, z wielką empatią i zaangażowaniem włączyły się w kampanię. To naprawdę wyjątkowe – mówi Helen Doron, autorka unikatowej metody nauczania. – Fakt, że do kampanii przyłączają się kolejni ludzie, pozwala im uwierzyć w siebie i w swoją sprawczość – dodaje Doron. Powstały już setki krótkich filmików motywujących do działania. Udostępnione są one na stronie projektu.

hello

Pozwól swojemu dziecku być obywatelem świata

Warto dołączyć do projektu, zwłaszcza jeśli dzieci uczą się angielskiego. Akcja pozwala poczuć istotę posługiwania się językiem obcym oraz radość ze wspólnego działania i przynależności do międzynarodowej grupy zaangażowanych dzieci. Przede wszystkim jednak przekłada się na realne wsparcie jednej z organizacji niosących pomoc orangutanom.

Akcja potrwa do 1 czerwca. Udział w dziecięcym przedsięwzięciu może wziąć każdy młody człowiek do 19 roku życia. Wystarczy nakręcić krótki filmik, korzystając z instrukcji zamieszczonych na stronie kampanii i przesłać go do organizatorów. Wszystkie filmiki wezmą udział w konkursie, w którym nagrodą jest rodzinny wyjazd do krainy orangutanów. W trakcie tej niezwykłej wycieczki będzie można z bliska przyjrzeć się tym najinteligentniejszym zwierzętom świata, a także dowiedzieć się więcej o warunkach ich życia. Na uczestników czekają również tablety.

Najistotniejszą nauką, którą dzieci wynoszą z udziału w kampanii, jest poczucie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy – podsumowuje Helen Doron.

Fot.tyt.: Joanna Stoga

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.