Polsko-francuskie wsparcie dla hospicjum

11 Mar

Za nami wyjątkowe spotkanie – III Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna. W piątkowy wieczór goście z Polski i zagranicy dochód m.in. z licytacji dedykowali gdyńskiemu hospicjum Bursztynowa Przystań. Podczas wydarzenia organizowanego przez Konsula Honorowego Francji na Pomorzu, Alaina Momperta wraz z małżonką, wręczono też Bryłę Dobroczynności.

Gala ze szlachetnym celem w tym roku doczekała się już trzeciej edycji. Duże zainteresowanie sprawiło, że w piątkowy wieczór w gdyńskim Hotelu Mercure czuć było atmosferę wyjątkowej uroczystości. To przedsięwzięcie, za które od strony organizacyjnej odpowiada Alain Mompert – Konsul Honorowy Francji na Pomorzu oraz jego małżonka, Grażyna Mompert. Honorowy patronat nad imprezą zainicjowaną przez dyplomatów sprawuje z kolei ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Miasto podczas uroczystości reprezentowała wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała, która w swoim przemówieniu serdecznie podziękowała konsulowi i jego małżonce za szczytną inicjatywę. Sam Alain Mompert powitał wszystkich gości i podkreślił, że gala to w szczególności zasługa jego żony. Wydarzenie poprowadzili natomiast Grażyna Dzięgielewska–Kocken – producentka francuskiej telewizji TF1 i Igor Michalski – dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Główny cel Polsko-Francuska Wielkiej Gali Charytatywnej to zbiórka pieniędzy na rzecz gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań.

Tak samo jak przy wcześniejszych edycjach, wręczono Bryłę Dobroczynności. To wyróżnienie przyznawane za szczególne zasługi w niesieniu pomocy potrzebującym. Jej laureatem zostaje zawsze osoba wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka. W tym roku wyjątkowa, bursztynowa statuetka powędrowała do Przemysława Szalińskiego, założyciela Fundacji „Przemek dzieciom”. Nagrodę wręczyli poprzedni laureaci – profesor Tomasz Trojanowski oraz Joanna Matuszewska z Radia Gdańsk.

III Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna w Gdyni, fot. Dawid Linkowski/www.gdynia.pl

Gala to także część artystyczna w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Gdyni oraz pokaz mody marki Emmanuel Berg. Goście podziwiali też praced Andrei Świetlicki oraz malarstwo Zbigniewa Kopani. Podczas charytatywnej licytacji goście walczyli m.in. o udział w Rejsie Niepodległości, obraz Wolność, garnitur firmy Emenuel Berg, zaproszenie na premierę spektaklu „Hairspray” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, czy zaproszenie na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Fot.tyt.: III Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna w Gdyni, fot. Dawid Linkowski/www.gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.