Polka wciąż walcząca

8 Lis

„Polka wciąż walcząca – o wolności kobiet wczoraj i dziś”, czyli rozmowa o wolności z kobietami w gronie kobiet w 100 rocznicę odzyskania niepodległości w Polsce, odbędzie się 9 listopada o godz. 19:00 w Muzeum Sopotu (ul. Poniatowskiego 8, 81-701 Sopot).

Spotkanie z udziałem:
Magdaleny Środy
Sylwii Chutnik
Marty Frej
Katarzyny Janowskiej

„Polka wciąż walcząca – o wolności kobiet wczoraj i dziś” to spotkanie z udziałem znanych i cenionych współcześnie kobiet, aktywnie działających na polu różnych dziedzin życia społecznego. Jego intencją jest stworzenie przestrzeni dla rozmowy pomiędzy kobietami o wolności rzeczywistej, pozornej i wewnętrznej.

Udział Magdaleny Środy, etyka, filozofa, publicystki, zajmującej się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną oraz problematyką kobiecą, Sylwii Chutnik, pisarki, dziennikarki, działaczki społecznej kierującej fundacją MaMa, dążącej do poprawy sytuacji matek w Polsce oraz Marty Frej, malarki, ilustratorki, animatorki kultury, prezeski Fundacji Kulturoholizm, odważnie komentującej w swoich pracach artystycznych współczesną sytuację kobiet w Polsce, to okazja do wyjątkowego spotkania i interesującej rozmowy z kobietami, które w swojej codziennej pracy działają na rzecz innych kobiet w zakresie budowania ich samoświadomości, obrony praw i wolności.

Wydarzenie jest realizowane w ramach SOPOCKICH OBCHODÓW STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – STULECIE UZYSKANIA PRAW WYBORCZYCH PRZEZ POLKI.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Sopot i Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.