Pola Nadziei zakwitną w niedzielę

19 Kwi

Najbliższa niedziela upłynie pod znakiem pomocy pomorskim hospicjom. 22 kwietnia, w Gdyni i na całym Pomorzu, po raz siódmy odbędzie się największe święto ruchu hospicyjnego – Pola Nadziei. Akcji towarzyszyć będzie Wielka Żonkilowa Sztafeta oraz koncert Charytatywny Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”.

Pola Nadziei na Pomorzu to wydarzenie, podczas którego pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Jest to również okazja, aby mieszkańcy naszego miasta pokazali solidarność z osobami ciężko chorymi.

W niedzielę na skwerach, placach, przy kościołach, będzie można spotkać wolontariuszy ubranych w żółte koszulki kwestujących na rzecz akcji. W zamian za datek na rzecz podopiecznych będą oni wręczać żonkile – symbol nadziei.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszyć będzie Wielka Żonkilowa Sztafeta. O godz. 9.15 z Pucka w kierunku Gdyni wyruszą motocykliści. Około godz. 10.15 przybędą oni pod Hospicjum świętego Wawrzyńca (ul. Dickmana 6) w Gdyni. Następnie udadzą się w kierunku Sopotu, by stamtąd około godz. 11.30 wyruszyć do Gdańska.

Ponadto o godz. 19.00 w kościele o.o. Franciszkanów w Gdyni (ul. K. Ujejskiego 40) odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny” przy akompaniamencie zespołu Formacja z wokalistką Anną Brzeską. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje dotyczące Pól Nadziei na Pomorzu znajdują się na stronie internetowej www.polanadzieinapomorzu.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.