Planszówki dla każdego znajdziesz #wGdyni

1 Mar

Planszówki wróciły do łask zarówno wśród młodszych, jak i starszych graczy. Gry planszowe i karciane są coraz częściej wybieraną formą rozrywki przez całe rodziny. Gdynianie w najbliższym czasie będą mieli sporo okazji do poznania nowych i przetestowania tych sprawdzonych gier.

W dzielnicach wybrane rady organizują imprezy dla mieszkańców, gdzie przez cały dzień można testować rozmaite gry planszowe. – Wydarzenia organizujemy już od kilku lat i zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Co nas cieszy przychodzą całe rodziny. W ofercie mamy zarówno gry dla najmłodszych, jak i starszych. Gry rodzinne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Dobrze się przy nich bawią trzy pokolenia – mówi Lechosław Dzierżak, przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa.

Dzień z grami planszowymi postanowiły zorganizować dzielnice Dąbrowa i Karwiny. Na Dąbrowie w sobotę 3 marca na korytarzach Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Nagietkowej 73. Na Karwinach grać będą dwa tygodnie później, w sobotę 17 marca, w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Staffa 10. Wszystko w godzinach od 10:00 do 18:00. Wypożyczanie gier jest bezpłatne, a wybór na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdą się zarówno gry dla dzieci, gry logiczne jak i skomplikowane gry strategiczne. Mieszkańcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w turniejach z nagrodami.

Największe święto gier planszowych odbędzie się w Gdynia Arenie. W weekend 14-15 marca odbędzie się tam Festiwal GRAMY. Będzie to już 16 edycja wydarzenia. Cała hala zostanie wypełniona stolikami. Fani planszówek będą mieli do wyboru ponad półtora tysiąca tytułów.

Gry można również wypożyczać w większości gdyńskich bibliotekach. Największy wybór pozycji znajduje się w Bibliotece Obłuże, gdzie jest ich prawie 200. Bogate zbiory mają także Biblioteka z Pasją, Biblioteka Grabówek i Biblioteka Dąbrowa (ponad sto) oraz placówki na Pogórzu i Wzgórzu, a także Biblioteki Chylonia „Pod Żabką” i Działki Leśne (ul. Warszawska 3).

Gry są dla absolutnie każdego przedziału wiekowego i dla graczy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, od laików do geeków, a oprócz typowych planszówek są też gry zręcznościowe czy karciane. W zbiorach Biblioteki Gdynia znajdą się więc gry dla dzieci jak Mistakos czy Pędzące Żółwie, znane szerszej publiczności Carcassone czy Wsiąść do pociągu, a także propozycje dla prawdziwych mistrzów gry jak: Blood Rage lub Firefl – wymienia Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia. – Zbiory gier podobnie jak książek tworzone są w oparciu o potrzeby czytelników – dodaje.

Każdy może zaproponować zakup konkretnego tytułu, w rozmowie z bibliotekarzem lub korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej bibliotekagdynia.pl. Tam też można znaleźć informacje o planszówkowych rozgrywkach organizowanych przez poszczególne placówki.

Fot.tyt.: Festiwal GRAMY 2017, fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.