Pierwsza emisja pokazu mappingowego 3d – (re)Konstrukcje!

6 Lip

Spektakularne, trójwymiarowe pokazy światło, obraz i dźwięk rozpalą wakacyjne wieczory na Górze Gradowej. Centrum Hewelianum, pragnie przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich. W niedzielny wieczór, 8 lipca o godzinie 22.00 w Centrum Hewelianum rozpocznie się pierwsza emisja pokazu mappingowego 3d (Re)Konstrukcje!

Video mapping to trójwymiarowy, atrakcyjny wizualnie pokaz, łączący światło, obraz i dźwięk. Podczas pokazu to budynek – w tym przypadku Wozownia Artyleryjska, „staje się” aktorem. Jej konstrukcja stanowi nie tylko tło dla prezentacji obrazu, lecz aktywnie bierze w nim udział. Centrum Hewelianum, pragnie przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich. W tej opowieści, to budynki są głównym bohaterem i przedmiotem cyklicznych przemian na przestrzeni wieków.

Pokaz poprowadzi Wojciech Tremiszewski a oprawę artystyczną wydarzenia zapewni grupa rekonstrukcyjna Garnison Danzig. Pierwszy pokaz zakończy salwa z broni palnej.

W piątkowy wieczór odbędą się 4 ośmiominutowe pokazy.

Na kolejne odsłony (re)Konstrukcji Centrum Hewelianum zaprasza w każdy weekend do końca wakacji. Od piątku do niedzieli organizatorzy zapraszają na wieczorne spacery i na pokazy do Centrum Hewelianum.

 

Szczegółowe godziny pokazów będą pojawiały się co tydzień na facebook/CentrumHewelianum.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.