Otwórzmy serca i pomóżmy w wyposażeniu Naszego Przyjaznego Domu

10 Mar

9 marca, Fundacja Nasz Przyjazny Dom nazrzutka.pl/z/bratajmysie uruchomiła akcję, która ma na celu pomóc niepełnosprawnym podopiecznym wykończyć i wyposażyć ich dom. Miejsce, które da szanse na samodzielność i bezpieczeństwo po odejściu ich najbliższych.

„Nasz Przyjazny Dom” powstał właśnie dla nich – niepełnosprawnych osób dorosłych. Nadchodzi moment przełomowy w ich życiu, wkrótce będą sami mieszkać i pracować.

Ośrodek „Nasz Przyjazny Dom” obecnie został przekazany przez wykonawcę budowy do użytkowania. Jeden z trudniejszych etapów całego projektu został zakończony!

Fundacja wkroczyła w etap wyposażania wnętrz. Przede wszystkim części wspólnych, przeznaczonych dla 12 podopiecznych Fundacji, przyszłych mieszkańców domu.

Dlatego kierując się hasłem #bratajmysie podopieczni i ich rodzice proszą o wsparcie w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca.

Konieczne jest umeblowanie i wyposażenie kuchni! Bez której trudno sobie wyobrazić ten dom…

Dlatego zachęcamy do odwiedzenia zrzutka.pl/z/bratajmysie.

Projekt jest realizowany w Sopocie. To innowacja społeczna i przedsiębiorstwo ekonomii społecznej. Oprócz części mieszkalnej w budynku będzie prowadzona rehabilitacja (lecznicza, społeczna i zawodowa). Przewidziany jest także wynajem przestrzeni konferencyjnej oraz pokoi w ramach oferty wytchnieniowej. Ich obsługą zajmą się podopieczni/mieszkańcy domu, to będzie ich praca i zarazem aktywizacja zawodowa.

Szczegółowych informacji udziela Prezes Fundacji Renata Birtus rbirtus@fundacjanaszprzyjaznydom.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.