Orange Kino Letnie Sopot

1 Lip

Startuje Orange Kino Letnie na sopockim molo. Sprawdźcie, co będziecie mogli obejrzeć w kinie pod chmurką.

Jak co roku, repertuar festiwalu podzieliliśmy na interesujące dni tematyczne. Filmowy program festiwalu Orange Kino Letnie rozpoczynają „Muzyczne poniedziałki”, nadając rytm kolejnym dniom tygodnia – informuje Marcin Kulwas – szef Kąpieliska Morskiego Sopot.

„Tylko kochankowie przeżyją” to jeden z najbardziej zjawiskowych filmów kultowego reżysera Jima Jarmusha, który jest tutaj również autorem i wykonawcą muzycznych kompozycji. Hipnotyczne dźwięki przesterowanych gitar towarzyszą wędrówce pary nieśmiertelnych kochanków-wampirów przez kontynenty i epoki. Przekonajcie się, że miłość i muzyka są wieczne.

Amy Winehouse – choć odeszła wcześnie, możemy odnaleźć ją w piosenkach, które jedna po drugiej zdobywały szczyty list przebojów. Film „Amy” to portret wokalistki uwielbianej przez miliony fanów na całym świecie. Zajrzymy za kulisy jej ogromnego sukcesu, by zobaczyć co sprawiło, że mimo uwielbienia czuła się nieskończenie samotna. Zapraszamy na opowieść o artystce, której całe życie było muzyką.

Wakacje ukołyszą Was w rytmie samby, mambo i jazzu, a to dzięki zachwycającej animacji „Chico i Rita”. Przeżyjecie też punkową eksplozję, razem z filmem „Joe Strummer. Niepisana przyszłość” o charyzmatycznym frontmanie grupy The Clash. Transowy „Berlin Calling” i energetyczny „Eden” zabiorą Was w pulsującą podróż po klubach muzycznych całego świata.

W świat wielkiej sceny, w blasku kandelabrów, wprowadzą Was Matt Damon oraz Michael Douglas w filmie „Wielki Liberace”, a w refleksyjnym dokumencie „Leonard Cohen. I’ m Your Man” usłyszycie nowe wersje największych przebojów tego legendarnego poety.

orange
Uwaga! Pokazy są darmowe, ale odbywają się na pomoście spacerowym, gdzie obowiązują bilety wstępu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.