Opanuj swój gniew. Pomoc terapeutyczna dla osób z problemem agresji

3 Maj

Nie panujesz nad emocjami i masz skłonność do zachowań przemocowych? Łatwo się denerwujesz, a frustracje wyładowujesz na rodzinie? Możesz otrzymać bezpłatną pomoc terapeutyczną i wsparcie psychologiczne.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii zachęcają do udziału w programie psychologiczno-terapeutycznym, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. W ramach programu w siedzibie Fundacji przy ulicy Brzozowej 15 we Wrzeszczu, uruchomiony został bezpłatny punkt pomocy psychologicznej. Osoby, które chcą skorzystać z porad i terapii świadczonej przez specjalistów punktu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 791 808 872 – aktywny w dni powszednie, do godz. 19.00. Dyżurujący psycholodzy, socjoterapeuci i psychotraumatolodzy podpowiedzą, jak radzić sobie z niepożądanymi, agresywnymi zachowaniami oraz jak je kontrolować. Zmotywują uczestników do pracy nad sobą. Terapii przyświeca hasło: Nie walcz z rodziną – zawalcz o nią.

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, w jej każdej postaci, jest priorytetem wśród działań pomocowych miasta – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Dodajmy, że w epidemicznym czasie wsparcie w ramach programu świadczone będzie m.in. za pomocą komunikatorów, internetowo lub telefonicznie. W razie potrzeby przewidziane są także spotkania z terapeutą w gabinecie, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa obowiązujących w związku z pandemią.

Program będzie prowadzony do grudnia 2020 roku. Środki na jego realizację zostały pozyskane z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.