Odważni wygrali zdrowie!

14 Gru

450 uczestników w wydarzeniach, 150 przebadanych osób, setki rozmów o zdrowiu i profilaktyce raka jądra. Intensywne, listopadowe działania w ramach ogólnopolskiej Kampanii społecznej „Odważni Wygrywają”, poświęconej profilaktyce raka jądra, którą od 9 lat organizuje Fundacja Gdyński Most Nadziei można uznać za w pełni zrealizowane!

Odważny autobus i trolejbus, treningi z najlepszymi sportowcami oraz komandosami, event w CH Riviera, setki zaangażowanych osób, ogrom ważnych rozmów o zdrowiu mężczyzn, wiele atrakcji i jeden wspólny cel – zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem jąder. Kolejny raz podczas Kampanii „Odważni Wygrywają” było energetycznie, odważnie i aktywnie.

W listopadzie, który na świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem, w Gdyni odbyło się wiele otwartych wydarzeń dla wszystkich chętnych, podczas których promowano profilaktykę nowotworową i prozdrowotne zachowania. Odważni chętni brali czynny udział między innymi w takich wydarzeniach jak: sparing z drużyną koszykarzy Arki Gdynia w Gdynia Arena, trening z żołnierzami elitarnej Jednostki Wojskowej Formoza na plaży w Babich Dołach, ćwiczenia z czterokrotnym Mistrzem Polski rugbistami z Arki Gdynia na Międzynarodowym Stadionie Rugby w Gdyni. event w CH Riviera w Gdyni zorganizowany wraz ze studentami medycyny (gdzie odbyły się m.in. badania pomiaru ciśnienia, cukru, nauka samobadania jąder na fantomach, rozdawanie materiałów edukacyjnych). Wielu chętnych wzięło także udział w konkursie fotograficznym na FB, z nagrodami w postaci 100 biletów na piłkarski mecz ligowy Arki Gdynia.

W tegorocznej edycji uczestniczyły 22 znakomite gdyńskie lokale gastronomiczne. To w nich można było spróbować Odważnych Dań i Napojów dedykowanych Kampanii. Około 10% dochodu z ich sprzedaży zostało przekazane na kontynuację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kampanii. Odważni pojawili się także w firmach i szkołach z serią prelekcji na temat profilaktyki raka jader i nauki samobadania.

Odważni zdecydowanie wygrali. O wiele więcej osób niż w zeszłym roku wzięło udział w wydarzeniach kampanii, które odbywały się przez cały listopad. Szacujemy, że we wszystkich aktywnościach wzięło udział kilkuset zainteresowanych. Tak jak w zeszłym roku skupiliśmy się na tym, aby w sposób niestandardowy docierać do bardzo różnych grup z przekazem o profilaktyce raka jądra. Widzimy, że świadomość wśród społeczeństwa jest większa niż rok czy dwa lata temu. W najbliższych latach będziemy skupiać się na dalszym jej wzroście – mówi Marzena Świtała, koordynator projektu z fundacji Gdyński Most Nadziei.

Odważni Wygrywają w liczbach:
42 lokalnych partnerów, 9 patronów medialnych, 450 uczestników w wydarzeniach, 150 przebadanych osób podczas eventu w CH Riviera, 9 tysięcy rozdanych materiałów edukacyjnych, 700 pozytywnych reakcji na Facebooku, 154 000 wyświetleń Kampanii na FB, setki rozmów o zdrowiu i profilaktyce raka jądra.

Działania Odważnych można zaobserwować przez cały rok, jednak listopadowa edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a działania w tym okresie dają wspaniałe wyniki.

Profilaktyka w chorobach nowotworowych jest szczególnie istotna – w przypadku raka jądra, głównym działaniem jest samobadanie – jako najskuteczniejsza metoda wykrywania zmian. Dzięki regularnemu samobadaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra. Ten z kolei, we wczesnym stadium, jest wyleczalny niemalże w 100 %. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów, których aktualną listę Fundacja umieszcza na stronie Kampanii: www.odwazni.com, gdzie również jest umieszczona dokładna instrukcja samobadania.

Współorganizatorem Kampanii było Miasto Gdynia, a Prezydent Gdyni objął akcję Honorowym Patronatem.

Więcej informacji na stronie: odwazni.com/.

Fot.tyt.: Podsumowanie akcji „Odważni Wygrywają” // mat.prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.