Oddaj odpady, odbierz sadzonki – Piknik Ekologiczny w Parku Handlowym Matarnia*

19 Kwi

Wiosna to odpowiedni czas, aby postawić na generalne porządki. Park Handlowy Matarnia po raz kolejny wychodzi naprzeciw tym, którym zalegają w domu niepotrzebne sprzęty. 23 kwietnia już po raz czwarty odbędzie się Piknik Ekologiczny.

Czy możliwa jest zabawa ze starych rurek pcv? Czy zwykła tarka może być ciekawym instrumentem muzycznym? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas Pikniku Ekologicznego. Na terenie centrum pojawi się recyclingowy plac zabaw, gdzie dzieci i dorośli przejdą boso po fakturalnej ścieżce dotyku, poszukają skarbów wykrywaczem metalu, przekażą sobie sekretną wiadomość w telegrafie akustycznym oraz stworzą eco-grafitti na przezroczystej ścianie. Przygotowane zostanie również stanowisko do wytwarzania energii, warsztaty „Mania Re-kreowania” oraz wielka eko-gra.

Chcemy zapewnić całym rodzinom miejsce do zabawy, nie zapominając o aspekcie edukacyjnym. Przygotowane stanowiska uświadomią naszych gości, że każdy, nawet z pozoru niepotrzebny przedmiot może zostać wykorzystany w ciekawy sposób – mówi Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia.

Plac zabaw to jeden z elementów wydarzenia. Stena Recycling po raz kolejny przeprowadzi zbiórkę odpadów: starych sprzętów, szkła, makulatury, plastiku, puszek aluminiowych, butelek PET czy zużytych baterii.

Cieszymy się, że możemy wspierać naszych Klientów nie tylko poprzez wdrażanie odpowiedzialnych rozwiązań gospodarowania odpadami, ale także poprzez wspólne działania edukacyjne – mówi Aleksandra Surdykowska, Kierownik ds. Marketingu i PR w Stena Recycling. – Takie akcje mają realny wpływ na zmianę postaw i w ten sposób wspólnie tworzymy wartość dla biznesu, społeczeństwa i środowiska.

 

Piknik Ekologiczny 2015r.
Piknik Ekologiczny 2015r.

 

Każdy, kto zdecyduje się oddać tego dnia odpady, otrzyma wiosenne sadzonki kwiatów. Na dzieci będą czekały różne upominki.

Piknik Ekologiczny odbędzie się 23 kwietnia (sobota) w godzinach 10:00-18:00, wszystkie atrakcje znajdą się pod sklepem IKEA.

Organizatorami są Park Handlowy Matarnia, sklep IKEA Gdańsk i Stena Recycling.

*Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.