O zbrodni przy kawie?

8 Gru

9 grudnia w godzinach 16:00-19:00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza do rozmowy na temat Czy istnieje zbrodnia doskonała? Współczesne metody genetycznej identyfikacji sprawców. Spotkanie w ramach Science cafe – cyklu dla dorosłych poprowadzi prof. Ryszard Pawłowski z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej, Gdański Uniwersytet Medyczny.

Profesor Pawłowski przedstawi, jak wygląda cały cykl badań dotyczący identyfikacji sprawców począwszy od ujawniania śladów biologicznych jak np. śladów krwi, śliny, nasienia po profilowanie DNA z użyciem nowoczesnych metod biologii molekularnej. Z pewnością ciekawostką okażą się prezentowane najnowsze osiągnięcia genetyki sądowej, takie jak np. określanie wieku i wyglądu osobnika na podstawie śladów DNA pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz zagrożenia związane z potencjalnymi błędami i ich konsekwencjami prawnymi.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których edukatorzy EXPERYMENTU odpowiedzą na pytania np. czy można stworzyć portret pamięciowy z DNA?

Niedziela, 9 grudnia, Godzina: 16.00-19.00

Bilety w cenie 15 zł, 10 zł dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus do zakupu w kasach centrum oraz na bilety@experyment.gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.