O czym szumią drzewa we Wrzeszczu?

30 Mar

Do tej pory uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur odkrywali tajemnice gdańskich uliczek na Osieku, Głównym, Starym i Dolnym Mieście oraz na Starym Przedmieściu. W kwietniu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do Wrzeszcza na spacer szlakiem drzew. 8 kwietnia rodziny i grupy nieformalne (wstęp wolny), a 27 kwietnia szkoły.

– Tym razem dowiemy się, o czym szumią drzewa we Wrzeszczu. Zaczniemy od ulicy Sobótki, zobaczymy świątynie z XIX i XX wieku, poznamy historię kościoła św. Piotra i Pawła oraz obrzędy Nocy Świętojańskiej. Kolejny przystanek naszej wędrówki to ulica Akacjowa, przy, której znajduje się galeriowiec, najstarszy budynek tego typu w mieście. Następnie wybierzemy się na jedną z najdłuższych ulic w Gdańsku – Jaśkową Dolinę. To tu otworzono jeden z pierwszych Parków Miejskich w Europie. Zobaczymy Teatr Leśny i najdłużej funkcjonującą remizę strażacką w Gdańsku. Kwietniowy spacer zakończymy na ulicy Sosnowej – mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Miniatury/marzec17/fot.Marta Kąkel

8 kwietnia: „Tajemnice gdańskich uliczek – O czym szumią drzewa – Wrzeszcz” gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych.
Godziny i miejsce spotkań: godz.11.00, 14.00 – Gdańsk, ul. Sobótki 20, godz.12.30 – Gdańsk, ul. Sosnowa 2

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl. Najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Spacery są bezpłatne i trwają ok 1,5 godziny.

27 kwietnia: „Tajemnice gdańskich uliczek – O czym szumią drzewa – Wrzeszcz” – spacer dla dzieci i młodzieży
Godziny: 10.00, 11.30, 13.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 19 kwietnia 2017

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl. Kategoria wiekoa: szkoły podstawowe (klasy V-VI) – szkoły ponadgimnazjalne. Spacery są bezpłatne i trwają około 1,5 godziny. Maksymalna ilość osób zgłaszanych: 30 Maksymalna ilość osób w grupie: 50.

Miniatury/marzec17/fot.Marta Kąkel

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.

Obowiązują zapisy: miniatury@ikm.gda.pl.

Fot.tyt.: Miniatury/marzec17/fot.Marta Kąkel.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.