O czym opowie dzieciom stary kredens?

15 Sie

Czy klasyczne opowieści o Złotej Kaczce oraz rycerzu walczącym ze smokiem mogą przedstawić przedmioty zamieszkujące stary kredens? Takie cuda możliwe są tylko w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk 20 sierpnia podczas bezpłatnego przedstawienia dla najmłodszych z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem”. Tym razem, historię o wielkim bogactwie i walce ze złem przedstawią kuchenny wałek, drewniane łyżki oraz foremki do ciasta.

Spektakl „Historia starego kredensu” odkryje przed najmłodszymi gośćmi Centrum Handlowego Auchan Gdańsk niezwykłe tajemnice kuchennego mebla. Podczas przedstawienia maluchy poznają historię Grzecznego Rycerza, który dobrocią pokonał smoka oraz klasyczną legendę o bogactwie pilnowanym przez Złotą Kaczkę. Obie opowieści będą jednak zaprezentowane w dość nietypowy sposób – ich narratorami będą bowiem magiczne kuchenne przybory.

I tak, stolnica stanie się bajkowym królestwem, w którym rządzi Król Wałek Pierwszy. Jego życie narażone będzie na niebezpieczeństwo ze strony smoka, w którego rolę wcieli się kuchenny tłuczek. Chlebowa kromka ożyje, aby nucić pieśni o Złotej Kaczce pływającej w podziemnym stawie, a kuchenny ręcznik zagra biednego Jasia, marzącego o legendarnym bogactwie.

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu z pewnością obudzi dziecięcą wyobraźnię. Ożywające w trakcie wspólnej zabawy obiekty, w sposób dynamiczny i nowatorski opowiedzą dobrze już wszystkim znane legendy.

„Historię starego kredensu” będzie można poznać w niedzielę 20 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Spektakl z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem” odegrany będzie trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Wstęp jest bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.