O bezpieczeństwie nad wodą w Experymencie (KONKURS)

10 Cze

Dla miłośników czynnej rekreacji nad wodą i kąpieli, nie tylko tych słonecznych, Centrum Experyment przygotował na nadchodzący weekend spotkanie z gdyńskimi ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod hasłem: „Bezpiecznie nad wodą”.

W sobotę i niedzielę (14-15 czerwca) w przestrzeniach interaktywnej wystawy Centrum Nauki EXPERYMENT przygotowano dla zwiedzających moc atrakcji. W programie znalazły się między innymi:

-Wear It! – stacja związana z profilaktyką i używaniem kamizelek ratunkowych, którą skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych uczestników spotkania. Dzieci powinny zabrać  ze sobą swoje ulubione misie i lalki – będą przygotowane nich kamizelki ratunkowe.

-Laboratorium pierwszej pomocy – szkolenie na manekinach w przestrzeniach edukacyjnych EXPERYMENTU: RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), AED (Automated External Defibrillator, czyli automatyczny zewnętrzny defibrylator).

-Pokazy sprzętu do pierwszej pomocy;

-Gra multimedialna,

-Rescue house – stanowisko ratownicze, gdzie specjaliści będą instruować, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk.

-Surf Rescue Trick – stacja sprawnościowa z trenażerami sprzętu ratowniczego.

Wstęp w ramach biletu do Centrum Nauki EXPERYMENT. Aktywności ratownicze odbędą się w weekend, w godzinach od 12.00 do 18.00. 

plakat

Wygraj podwójne zaproszenie na spotkanie z ratownikami WOPR w Centrum Experyment! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które brzmi:

                                                           Do czego służy defibrylator?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (12 czerwca) do godziny 18.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – CENTRUM EXPERYMENT. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrody powędrują do dwóch pierwszych osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 12.06, do godziny 18:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytanie.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Powodzenia!

Źródło fot.tyt.: Centrum Experyment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.