Modna Polibuda

11 Maj

Student politechniki we flanelowej koszuli i kanciastych okularach? To już przeszłość. Najnowsze trendy dotarły na uczelnie techniczne. Dowodem na to jest Politechnika Fashion, blog o modzie, który powstał na Politechnice Gdańskiej.

Na pomysł założenia bloga dotyczącego uczelnianej mody wpadła Hania Połczyńska. Pomogli jej koledzy z Niezależnego Stowarzyszenia Studentów Politechniki Gdańskiej. Wystarczył aparat, własna witryna w Internecie i dużo chęci.

Cotygodniowe łowy
Ekipa Politechniki Fashion to dzisiaj pięć osób. Oprócz Hani najlepszych stylizacji wypatruje Mikołaj, Paulina, Kasia i Paula. I choć wszyscy szukają najlepiej ubranego studenta, nigdy nie wybrali tego samego. Hania: – Każdy z nas ma zupełnie inny gust, więc wychwytujemy różne style. Żeby znaleźć się na blogu nie trzeba wyglądać jak gwiazda. Po prostu ma być „fajnie” i modnie.

Artyści i biznes – class
Jaka moda panuje na polibudzie? Według twórców bloga każdy wydział ma swój własny styl . Na Architekturze dominuje chęć wyróżniania się. Liczy się oryginalność więc nie może zabraknąć kolorowych strojów i wymyślnych stylizacji. – To taka „bohema artystyczna” – śmieje się Hania. Zupełnie inny gust mają studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Przyszli menedżerowie to już prawie „biznes klasa”. Dużo częściej zobaczymy tam szpilki, spódnice i marynarki, niż wyciągniętą z szafy bluzę.

Politechnika Fashion + Make Life Easier = ?
Politechnika Fashion to projekt znany nie tylko na uczelni. Mają już za sobą próbę nawiązania współpracy z Kasią Tusk, która także pisze o modzie. – Chcieliśmy, żeby wspomniała o nas na swojej stronie. Wydawało mi się, że nasz projekt, moda na politechnice, może ją zainteresować – tłumaczy mi Hania. Okazuje się, że blog MakeLifeEasier to już marka na tyle mocno związana umowami, że nie może objąć patronatem pomysłu studentów. Jednak koordynatorzy zapowiadają, że to nie koniec starań i już poszukują innych blogerek z Trójmiasta, które będą chciały z nimi współdziałać .

Polibuda czy Uniwerek
Stereotyp o kiepskim guście studentów Politechniki przestał przystawać do rzeczywistości. Moda stała się obsesją wszystkich, bez względu na to na jakiej uczelni studiują. – Porównując dziewczyny z Politechniki i Uniwersytetu nie znajdziemy różnicy. No chyba, że na korzyść polibudy – mówi Hania siedząc naprzeciw mnie ubrana w najmodniejszy w tym sezonie szary sweter przetykany srebrną nitką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.