Moc zabawy w hiszpańskich rytmach! Bezpłatne warsztaty dla dzieci (ODWOŁANE)

9 Mar

„Mali podróżnicy” wyruszają w kolejną podróż. 14 marca podczas spotkania w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk odwiedzą słoneczną Hiszpanię. Nauczą się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, spróbują zatańczyć flamenco oraz zagrać na kastanietach i marakasach, a także wezmą udział w warsztatach plastycznych i licznych zabawach. Wstęp wolny. EDIT:  W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i troską o zdrowie  Klientów odwołane są wszystkie wydarzenia, które miały odbyć się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk do końca marca 2020 roku.

Podczas marcowego spotkania z cyklu „Mali podróżnicy” w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk dzieci poznają bliżej największy kraj Półwyspu Iberyjskiego. Słoneczna Hiszpania zachwyca pięknymi i bardzo różnorodnymi krajobrazami, ludzie są niezwykle otwarci i prawie zawsze uśmiechnięci, a fiesta, czyli wesoła zabawa nigdy się nie kończy.

14 marca na małych uczestników czekają liczne atrakcje. Dzieci nauczą się  podstawowych słów i zwrotów w języku hiszpańskim, czyli drugim, najpopularniejszym języku świata, a także poznają różne hiszpańskie zwyczaje, takie jak popołudniowa sjesta.

Dzieci przekonają się, że Hiszpanie wyjątkowo hucznie obchodzą święta i uroczystości. Jednym z takich świąt jest La Tomatina w miejscowości Buñol w prowincji Walencja w ostatnia środę sierpnia. Podczas fiesty na ulicach miasta uczestnicy toczą pomidorowe bitwy. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawie inspirowanej tym świętem. Chętni będą mogli również poznać podstawowe kroki tańca flamenco, a także zagrać na kastanietach i marakasach. Dla tych, którzy od muzyki wolą udział w zajęciach plastycznych, podczas których stworzą portrety inspirowane się stylem Pabla Picassa. Nie zabraknie też podróżniczych podchodów, wielu zagadek i ciekawostek.

Warsztaty z cyklu „Mali podróżnicy” odbędą się 14 marca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.