Młoda lwica z Gdańska ma już imię!

26 Sty

„Casa” – takie imię będzie nosić nowo narodzona lwica z gdańskiego zoo. Prawo do nadania imienia lwiątku wylicytowała trójmiejska spółka deweloperska KAMERALNIE, zasilając tym samym konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 45 tysięcy złotych.

Casa przyszła na świat, wraz trójką braci pod koniec 2017 roku. Rodzicami czworaczków są lew angolski Arco i samica Tschibinda. Możliwość nadania imienia lwicy była propozycją Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego do aukcji organizowanych przez Miasto Gdańsk w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

–  Gdańszczanie i gdańszczanki ponownie udowodnili, że są bardzo hojni i można na nich liczyć, jeśli chodzi o pomoc drugiemu człowiekowi. A przypomnę, że w tym roku orkiestra grała na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków, czyli wsparcia szpitalnych oddziałów neonatologicznych – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej – Jestem szczęśliwy, że okazaliśmy serce i otworzyliśmy swoje portfele i wsparliśmy ten szczytny cel. Tym bardziej, że tylko podczas licytacji zebraliśmy rekordową sumę 73 250,05 zł, a łącznie podczas tegorocznego finału w Gdańsku zebrano ponad 903 tys. zł. Na tej kwocie na pewno się nie skończy, bo licytacje jeszcze trwają. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku. Bez was Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie poradziłaby sobie.


Wylicytowane imię zostało wpisane w oficjalną kartotekę lwiątka. „Casa” po portugalsku i włosku znaczy „dom”, co dla zwycięzcy licytacji idealnie nawiązuje do dziedziny, w jakiej prowadzi działalność.

„Rodzice chrzestni” lwiątka zapowiadają, że roztoczą nad nim opiekę. – Pragniemy, aby Casa rosła zdrowo, stając się atrakcją gdańskiego ogrodu zoologicznego na długie lata. Będzie nam miło, jeśli to przepiękne zwierzę, tradycyjnie utożsamiane z siłą, odwagą i szlachetnością, symbol Gdańska, będzie też dobrze kojarzyć się z naszą firmą. Uznaliśmy, że ta licytacja to sympatyczny sposób, by włączyć się w zbiórkę na rzecz WOŚP. Tym bardziej, że narodziny lwiątka w końcówce roku zbiegły się w czasie z powstaniem naszej firmy – mówi Anna Szałła, członek zarządu spółki KAMERALNIE.

–  Bardzo cieszy fakt, że nasz pomysł przekazania na aukcję WOŚP możliwości nadania imienia lwiego maleństwa spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i tak niebagatelna kwota zasiliła konto fundacji – mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo. – Rozmiary tegorocznej akcji zainspirowały nas i nie jest to z pewnością ostatnie wsparcie gdańskiego zoo dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy –  dodaje Targowski.

Fot.tyt.: Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.