Miłością ratujemy hospicjum − walentynkowa akcja w GB

11 Lut

Galeria Bałtycka zaprasza na walentynkowy weekend wszystkich, którzy pragną w to święto wyrazić prawdziwą, głęboką i bezwarunkową miłość wobec bliźniego. Tegoroczne Walentynki będą okazją nie tylko do randkowania, lecz także do wsparcia podopiecznych gdańskiego hospicjum dla dzieci.

Groźba likwidacji z końcem miesiąca zawisła nad Hospicjum Pomorze Dzieciom, którego pracownicy działają na terenie całego województwa. Prowadząca je fundacja zapewnia domową opiekę 18 rodzinom śmiertelnie chorych dzieci i wsparcie ośmiu rodzinom w żałobie. Obecnie organizacja nie może jednak podpisać kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i, dzięki pomocy dziennikarzy, utrzymuje się z darowizn. Galeria Bałtycka wraz z Fundacją Pomaluj Mój Świat oraz FotoPoto postanowiły wspomóc hospicjum w gromadzeniu środków na przetrwanie. W dniach 12−13 lutego wspólnie przeprowadzą akcję charytatywną w centrum handlowym. Wszyscy chętni mogą wziąć w niej udział i zostać darczyńcami − każde 8 złotych zapewni jednemu małemu pacjentowi godzinę opieki medycznej we własnym domu. Razem mieszkańcy Trójmiasta mogą sprawić, że tegoroczne Walentynki będą prawdziwym świętem miłości.

Harmonogram:
Piątek, 12 lutego, 10.00−19.00 − zajęcia dla dzieci pod hasłem „serca dla dzieci z hospicjum”: tworzenie walentynek, listów i rysunków, malowanie twarzy.
Sobota, 13 lutego, 10.00−19.00 − akcja „Serce z dłoni”: walentynkowe fotografie.

pla

Akcja charytatywna „Miłością ratujmy Hospicjum Pomorze Dzieciom” odbędzie się w dniach 12−13 lutego 2016 roku w Galerii Bałtyckiej (poziom -1). Zaproszone są osoby w każdym wieku, wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.