Miej odwagę się wyróżnić. Drugie urodziny Geek Girls Carrots

11 Gru

Jesteś kobietą i kręcą cię nowe technologie? Dołącz do Geek Girls Carrots! 4 grudnia te pozytywnie zakręcone i pełne pasji dziewczyny obchodziły swoją drugą rocznicę istnienia. Geek Girls to kobiety, które pasjonują się nowymi technologiami i obalają mity, że ta dziedzina naukowa należy tylko do mężczyzn. Karotki zdecydowanie łamią stereotypy!

Naszą misją jest rozwój potencjału kobiet w branży nowych technologiach. Tą misję realizujemy głównie poprzez działalność taką,  jak np. spotkania oraz projekty edukacyjne i szkoleniowe. Chcemy integrować i łączyć kapitał społeczny poprzez przedstawianie inspirujących wzorców, dzięki którym wzrastać będzie świadomość wśród kobiet odnośnie możliwości realizacji swojej kariery w IT i dla tych, które teraz nie dostrzegają tutaj swojego miejsca – twierdzi Monika Bogdanowicz, szefowa Geek Girls Carrots Trójmiasto.

Monika Bogdanowicz - fot. Anna Kluska
Monika Bogdanowicz – fot. Anna Klusek

Oprócz nastroju świętowania, przepysznego tortu i innych łakoci nie zabrakło także wystąpień otwartych, pełnych pasji, kobiet sukcesu.

Jako pierwsza wystąpiła Agnieszka Łukomska (fot.tyt.). Z zawodu marketingowiec, a od czterech miesięcy właścicielka klimatycznej kawiarni Ciuciubabka Cafe. Utożsamia się w stu procentach z Waltem Disneyem i poleca innym zastosować się do jego mądrych rad.

If you can dream it, you can do it. Jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz to zrealizować. Z marzeniami jest jak ze słodkościami, potrzebują ciepła, czasu, odpowiednich składników i kogoś kto ma na nie apetyt – twierdzi.

Agnieszka porównuje spełnianie marzeń do procesu, jakim jest niewątpliwie macierzyństwo. Trzeba je pielęgnować, troszczyć się o nie i w ich „wychowanie” włożyć dużo serca i zaangażowania.

Agnieszka Łukomska zasięg swojej działalności buduje dzięki nowym mediom społecznościowym oraz dzięki nowo powstałej stronie internetowej jej kawiarni. Media są pomocne w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu jej i łączeniu wszystkich fanów przepysznych słodkości.

Goście urodzinowego GGC - fot. Anna Kluska
Goście urodzinowego GGC – fot. Anna Klusek

Joanna Zaborowska podzieliła się swoją podróżą po drabinie efektywnej ścieżki zawodowej.

Najważniejszy jest dystans do siebie. Poznaj swoje ograniczenia, ale i także mocne strony – radziła. – Drabina ścieżki zawodowej nigdy się nie kończy. Cały czas sukcesywnie po niej stąpamy i pniemy się w górę. Nie należy się poddawać , w sytuacji porażki mieć dystans do siebie i uczyć się na własnych błędach.

Joanna Zaborowska - fot. Anna Kluska
Joanna Zaborowska – fot. Anna Klusek

Małgorzata Tobiszewska z Instytutu Rozwoju Kadr mówiła o budowaniu własnej marki. –Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest wyznaczenie celu, do którego dążymy. Oprócz stworzenia planu na siebie należy stwierdzić co potrafimy robić dobrze. Następnie rozpoczęcie fazy kreacji wizerunku i już na wstępie przygotowanie kosza na naszą skromność. Należy reklamować siebie i swoje działania jak najmocniej, jednak powinniśmy przy tym pozostać prawdziwi, aby nie zatracić poczucia własnego jestestwa. – Sukces to robienie tego co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz i z kim chceszMiejmy odwagę się wyróżnić i bądźmy konsekwentni w działaniu. Jednak jeśli już nie wiesz jak osiągnąć wymarzony cel , połóż się w jego kierunku i stwarzaj pozory. W ten humorystyczny sposób Małgorzata Tobiszewska zakończyła swoją prelekcję.

Małgorzata Tobiszewska - fot. Anna Kluska
Małgorzata Tobiszewska – fot. Anna Klusek

Na zakończenie odbył się owocny networking poprowadzony przez Dominikę Łobodzińską z Black Pearls oraz wspólna integracja przy przepysznym urodzinowym torcie od szefowej Gdańskiego Parku Technologicznego – Izabeli Disterheft.

tort
Monika Bogdanowicz i Izabela Disterheft – fot. Anna Klusek

Portal my3miasto.pl życzy Karotkom 100 lat! Geek Girls, tak trzymać!

Fot.tyt.: Anna Klusek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.