Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny!

23 Kwi

Mevo! Tak będzie nazywał się rower metropolitalny! Ta propozycja spotkała się z największym zainteresowaniem internautów. Zostanie ona nazwą Systemu Roweru Metropolitalnego.

MEVO – w języku esperanto słowo oznaczające mewę. Na obszarze Metropolii można spotkać je niemal wszędzie. Teraz będzie można zobaczyć je również na ulicach.

Autorem zwycięskiej nazwy dla roweru metropolitalnego jest Michał Wiśniewski. W nagrodę otrzymał 6-letni karnet na Rower Metropolitalny.

Do finału konkursu dopuszczone zostały 3 nazwy, na które można było głosować do 22 kwietnia poprzez stronę internetową www.rowermetropolitalny.pl.

Były to: Kòło, METROWER i zwycięskie MEVO.

Rower Metropolitalny będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy i operatora systemu. Projekt ma na celu zwiększenie dostępności do węzłów przesiadkowych. Ma zachęcić mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i korzystania z transportu publicznego.

Autor zwycięskiej nazwy – Michał Wiśniewski // fot. Michał Guć

Projekt „Budowa Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.