Maraton jogi na całym świecie już 23 lutego!

14 Lut

Cały świat, jednego dnia, w tych samych godzinach czasu lokalnego od 11:00 do 13:00 ćwiczy jogę, aby stworzyć 24 godzinny maraton. W tym roku praktykujemy w niedzielę 23 lutego. Na całym globie szkoły, nauczyciele i sympatycy jogi praktykują, aby zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka. Polska również uczestniczy w akcji.

Centrum Joga i Pilates po raz drugi zaprasza na godz.11:00 na plażę miejską w Gdyni, obok restauracji „Contrast Cafe” na Światowy Dzień Jogi. Wspólnie praktykujemy w niecodziennych warunkach oraz mimo zimowej aury, uczestnicząc w szczytnym celu a zarazem czerpiąc radość z zajęć. Praktykę poprowadzi Małgorzata Stanisławska, wieloletnia i doświadczona nauczycielka jogi.

Idea World Yoga Day rozpoczęła się 6 lat temu. Święto jogi stało się punktem wyjścia do zwrócenia uwagi na problem łamania praw człowieka. Począwszy od walki o eliminację przemocy wobec kobiet i dziewcząt w Afganistanie, prawa człowieka w Chinach czy wsparcie mieszkańców Zimbabwe. World Yoga Day wspierała organizacje takie jak Lekarze Bez Granic, UNICEF oraz Reporterzy Bez Granic.

Światowy Dzień Jogi ma zjednoczyć ludzi we wspólnej sprawie, a jednocześnie być świętem jogi. Poprzez praktykę uczestnicy zajęć mogą zrobić coś dla siebie, a jednocześnie dla innych. Joga bardzo dobrze wpływa na sprawność fizyczną, a także intelektualną. Zdobyła zwolenników na całym świecie, na zachodzie przede wszystkim jako gimnastyka i sposób na zrelaksowanie się.

plakat

Datki zebrane w tym roku przeznaczone będą pomoc humanitarną dla syryjskich uchodźców. Założeniem projektu jest włączenie jak największej liczby szkół i nauczycieli całego świata, zachęcenie ludzi do udziału w zajęciach, które mają być oznaką poparcia dla działań na rzecz praw człowieka ustanowionych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

>>Dołącz do wydarzenia na Facebooku<<

Fot. tyt.: A. Janczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.