Mali podróżnicy! Bezpłatne warsztaty dla dzieci

8 Sty

Mamy karnawał! Z kolorowych strojów i zabaw do białego rana słynie Brazylia. Ten największy kraj Ameryki Południowej poznają bliżej uczestnicy pierwszego spotkania z cyklu „Mali podróżnicy”, które odbędzie się 11 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej o roślinach i zwierzętach deszczowych lasów, a podczas warsztatów plastycznych wykonają karnawałowe maski. Wstęp wolny!

Mali podróżnicy rozpoczynają kolejny sezon wypraw w najciekawsze zakątki świata! W pierwszym tygodniu karnawału odwiedzą Brazylię – kraj, który znany jest z wyjątkowych zabaw oraz różnorodnej przyrody. Podczas spotkania, które odbędzie się 11 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk mali podróżnicy poznają bliżej las deszczowy i wykonają fantazyjne maski karnawałowe.

Każdy uczestnik wyprawy przejdzie specjalne szkolenie, podczas którego dowie się, jakie zwierzęta można spotkać w lesie i jak radzić sobie z czyhającymi tam niebezpieczeństwami, a także będzie mógł sprawdzić swoją sprawność podczas testu. Po tej przyrodniczej wyprawie, uczestnicy zabawy będą mogli stworzyć różnorodne maski i karnawałowe dekoracje. Do ich wykonania posłużą szablony oraz kolorowe piórka, brokaty i cekiny. Chętni poznają także podstawowe kroki brazylijskiej samby. Zdobyte umiejętności przydadzą się potem podczas karnawałowych balów i zabaw.

Podczas spotkania dzieci poznają także ciekawostki dotyczące Brazylii i nauczą się podstawowych słów i zwrotów języka portugalskiego używanego w tym kraju. Następnie mali uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas podróżniczych podchodów.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 11 styczniaw Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.