Lekcja jazdy autobusem

11 Mar

Czy podczas szkolnej lekcji można nauczyć się… korzystania z komunikacji miejskiej? Jak najbardziej – Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej edukuje najmłodszych m.in. na temat tego, jak czytać rozkłady jazdy i znaki w komunikacji miejskiej czy i który bilet kupić. To lekcje „wychowania komunikacyjnego”, z których mogą skorzystać chętne placówki.

Dzięki temu projektowi kolejne pokolenie pasażerów komunikacji miejskiej będzie wiedzieć kiedy, dlaczego i jaki sposób skorzystać z autobusu, trolejbusu, kolejki SKM czy nawet tramwaju wodnego. To edukacyjna akcja, którą prowadzi MZKZG wśród szkół znajdujących na terenie związku.

Związek już od kilku lat zachęca do udziału w lekcjach „wychowania komunikacyjnego” dedykowanych uczniom klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Dlaczego? Bo najczęściej właśnie w tym wieku rozpoczynają się pierwsze samodzielne podróże komunikacją zbiorową, stąd przydatna jest podstawowa wiedza o tym, jak funkcjonuje taka forma transportu.

Najmłodsi mogą dowiedzieć się wszystkiego, co powinni wiedzieć o komunikacji zbiorowej, fot. facebook.com/mzkzg.

 

Wiedza jest podawana w ciekawej formie, podczas około dwugodzinnych warsztatów, tak aby najmłodsi bez problemu nauczyli się np. odpowiedniego zachowania, odróżniali autobus od trolejbusu, potrafili zrozumieć rozkład jazdy i samodzielnie zaplanować podróż do konkretnego miejsca, a także wiedzieli jak przewozić zwierzęta i rowery.

Chętni do zorganizowania warsztatów z „wychowania komunikacyjnego” w swojej szkole mogą zgłaszać się do MZKZG drogą mailową na adres a.szymanska@mzkzg.org.

Fot.tyt.: fot. facebook.com/mzkzg.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.