Lecimy do Japonii!

7 Maj

11 maja obieramy kierunek na wschód i lecimy do odległej Japonii! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, pozwolą małym odkrywcom poznać bogatą kulturę i zwyczaje tego wyjątkowego państwa. Wstęp bezpłatny!

Kwitnące wiśnie, sztuka origami, barwne kimona, a także niespotykana nigdzie indziej kultura – Japonia może fascynować i warto zgłębić jej tajemnice! Warsztaty podróżnicze organizowane 11 maja w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk zapewnią moc rozrywek dla maluchów o różnorodnych zainteresowaniach. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty kreatywne, a także gry, konkursy i podchody.

W podróż tradycyjnie zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko. Podczas zabawy maluchy nauczą się kilku słówek w języku japońskim i spróbują sztuki kaligrafii, a na warsztatach powstaną japońskie wachlarze i zwierzątka tworzone techniką origami. Wszyscy zainteresowani będą mogli przymierzyć japońskie kimono oraz charakterystyczne klapki „geta”, a także zagrają w zabawną japońską grę fukuwarai.

Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których dzieci będą miały za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 11 maja w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.