Kultowe przepisów podanie

25 Wrz

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Każdy z nas pamięta co wtedy mu najbardziej smakowało, co było smakiem, który pozostał z nim na zawsze. Każdy z nas pamięta także pierwsze filmy, które wtedy zobaczył, a oglądał je wtedy z atencją, z jaką uważa się rzeczy, które dzieją się po prostu po raz pierwszy.

Każdy z nas w ten sposób zapamiętał smaki dzieciństwa, które towarzyszyły wieczorom filmowym z rodzicami, kiedy można już było siedzieć po 20.00 i nikt nie kazał iść spać do pokoju. Jednak dzieciństwo nie trwa wiecznie i kiedyś zawsze przychodzi taki moment, że zaczynamy zajmować się kompletnie innymi rzeczami. Nie myślimy na co dzień za wiele o smakach dzieciństwa i kultowych filmach. Ale zawsze chętnie przypomnimy sobie jak to było..

Paulina właśnie dzięki tym wspomnieniom spod dziecięcych powiek oraz pasji tworzenia rzeczy niebanalnych, spełniła swoje największe marzenia. Jednym z tych marzeń jest właśnie ta książka. Na jej kartach odnajdziemy przede wszystkim oryginalne smaki, zapachy a nade wszystko filmy, które od zawsze są z nami. Odnajdziemy tu świat wspomnień, przełożony na język potraw czy różnorodnych dań i napojów, które przedłużą nam niezapomniane seanse. Paulina we wstępie opowiada swoją historię pomysłu na blog, który powstał z chęci dzielenia się pasją gotowania a zaprowadził ją do miejsca w którym została wyróżniona Blogiem Roku 2012, dzięki czemu możliwe stało się także wydanie tej pozycji.

„Kuchnia filmowa” podzielona jest na 9 rozdziałów, według kryterium gatunku filmowego. Sentymentalną podróż z kultowymi bohaterami rozpoczynamy od filmów miłosnych, komedii, filmów fantasy i dramatów, poprzez filmy animowane czy familijne a kończymy ją na thrillerach i filmach polskich. Każdy z przepisów w książce poprzedzony jest opisem wybranego kultowego filmu wraz z symbolicznym oznaczeniem rodzaju potrawy. Chcesz wiedzieć jak przygotować niebieską zupę Bridget Jones, zasmakować legendarnych cheeseburgerów z Pulp Fiction, czy zabłysnąć na domówce robiąc drinki jak James Bond? A może zainteresują Cię tajniki kanapki, jaką jadła Sally w pamiętnej scenie obrazującej miałkość relacji damsko-męskich (Kiedy Harry poznał Sally), czy może zechcesz poznać sekret ciasta Minny (Służące) albo przeżyć dreszcz emocji konsumując sałatkę z sercem wieprzowym (Hannibal)? W tej książce znajdziesz to wszystko w 49 przepisach copyright by Paulina.

Książka Pauliny to idealna pozycja dla wszystkich, którzy lubią eksperymentowanie w kuchni czy odkrywanie nowych wrażeń, doznań estetycznych czy smakowych, to także na pewno dobry prezent niezależnie od okazji, a dla każdego kto będzie miał możliwość mieć ją w ręku, to świetna okazja aby jeszcze raz wspomnieć a może.. obejrzeć raz jeszcze ulubione, kultowe filmy?

zdjęcie
Paulina Wnuk, „Kuchnia filmowa – 49 przepisów na potrawy z kultowych filmów”.
Na podstawie bloga „From movie to the kitchen”, Wydawnictwo Otwarte
Noty filmowe: Piotr Czerkawski

http://www.frommovietothekitchen.pl/
https://www.facebook.com/frommovietothekitchen

 

Monika Bogdanowicz
Managerka, dziennikarka, autorka projektów. W swojej pracy zajmuje się zarządzaniem komunikacją, dyplomacją relacji oraz analizą zjawisk wpływu nowych technologii na to jakimi ludźmi jesteśmy oraz jakie innowacyjne projekty pozwalają zmieniać świat i w jaki sposób to robią? Autorka cyklów wywiadów z mentorkami społeczności kobiet realizujących swoje projekty w branży IT i nowych technologii – Geek Girls Carrots oraz twórcami innowacyjnych firm, startupów czy projektów. Doświadczenie w branży internetowej zdobywała podczas powstania portalu Wirtualna Polska. Współpracuje z wieloma podmiotami branży nowych technologii w Trójmieście, działając na rzecz wypracowania wspólnych projektów. W GGC odnajduje wspólnotę realizacji celu promocji wyjątkowych kobiet oraz możliwość rozwoju największej pasji – kontaktów między ludźmi i tworzenia relacji. Absolwentka m.in. Dyplomacji kulturalnej na Collegium Civitas w Warszawie. Lubi robić rzeczy, które dają wolność i energię. Mama dwóch synów: Miłosza i Jeremiego.

http://geekgirlscarrots.pl/category/spotkania/trojmiasto/

One Reply to “Kultowe przepisów podanie”

  1. Piękny pomysł. mam wrażenie, ze autorkę warto pokazać światu. Tylko osoba bardzo wrażliwa mogła wpaść na taki pomysł. Brawo !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.