#Kryzys #Młodość – XI Seminarium OPiTU

22 Paź

Czym są e–uzależnienia i czy są groźne? Jakie są czynniki ryzyka i chroniące ludzi w obliczu kryzysu? Odpowiedzi m.in. na te pytania uzyskają uczestnicy XI Seminarium organizowanego przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 8 listopada 2019 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tegoroczne seminarium odbędzie się pod hasłem: #Kryzys #Młodość.

To już XI edycja Seminarium OPiTU. Jest ono skierowane do wychowawców, nauczycieli, pedagogów i psychologów z gdyńskich szkół. Tegorocznym głównym tematem będzie szeroko rozumiany kryzys w okresie młodzieńczym oraz w rodzinie. Eksperci opowiedzą o czynnikach chroniących oraz czynnikach ryzyka w obliczu kryzysu rozpadu rodziny, a także o tym czym są e–uzależnienia oraz o tym, jak w zdrowy sposób korzystać z nowych mediów.

Wydarzenie będzie składać się z dwóch części: plenarnej, gdzie goście wygłoszą swoje prelekcje; oraz warsztatowej, w której uczestnicy będą mogli zainspirować się, wymienić doświadczeniami oraz podyskutować w mniejszych grupach.

Część warsztatowa odbędzie się w dwóch turach, w różnych salach, więc każdy może wybrać aż dwa interesujące go tematy. Magdalena Skuza–Singh poprowadzi warsztat pod nazwą „Pomoc młodzieży z silną dysregulacją emocji (samookaleczeniami i tendencjami samobójczymi) w szkole – zastosowanie terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)”. Do wyboru są też warsztaty z dr Małgorzatą Cackowską o „Profilaktycznym i terapeutycznym potencjale współczesnych książek obrazkowych”. Trzecia opcja to spotkanie z dr Martą Znaniecką, która podpowie „Po co nam uważność? Zastosowanie mindfulness w pracy z dziećmi i młodzieżą”. Ostatnia, ale wcale nie mniej interesująca opcja warsztatowa została przygotowana przez dr Magdalenę Rowicką. Zaprezentuje zagadnienie: „Granie w gry komputerowe – nie taki diabeł straszny. Co złego ale i co dobrego kryje się w grach komputerowych?”.

 


Seminarium odbędzie się w piątek, 8 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W części plenarnej zaplanowano dwa wystąpienia eksperckie. Magdalena Rowicka przedstawi temat: „E–uzależnienia – czym są i czy są groźne?”. Dr hab. Magdalena Błażek opowie o czynnikach ryzyka oraz czynnikach ochronnych dorosłych i dzieci w obliczu kryzysu rozpadu rodziny.

Na seminarium można zapisać się przez formularz zgłoszeniowy.

Zapisy trwają do 29 października.

Udział w XI Seminarium dla wszystkich uczestników jest darmowy. Wydarzenie jest organizowane w ramach gminnych działań Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni.

Źródło: OPiTU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.