„Koty na wypadzie”

12 Kwi

Koty spacerujące dumnie na szelkach po plaży i nadmorskiej promenadzie? Wydaje się niemożliwe. A jednak! W niedzielę 15 kwietnia od godziny 12:00 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku zaprasza na IV edycję akcji „Koty na wypadzie”, podczas której schroniskowe koty pokażą się na deptaku w Brzeźnie, w okolicach molo.

Niedzielne leniwe popołudnie warto spędzić nad morzem, a jeszcze lepiej na nadmorskim spacerze z kocimi podopiecznymi Schroniska i wspólnie z nimi powygrzewać grzbiety w słońcu. Wiosenna impreza Schroniska to jeden ze sposobów na przekonanie niedowiarków, że kot także może być zwierzęciem społecznym, towarzyszącym człowiekowi w jego różnych aktywnościach.

Nie tylko psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Kot też może być świetnym kompanem rodziny. Gorąco zachęcamy do adopcji tych wspaniałych stworzeń, by jak najmniej było ich w schronisku – mówi Małgorzata Zawadzka, kocia wolontariuszka w „Promyku”.

W ramach akcji będzie można nie tylko pogłaskać schroniskowego mruczka i poznać zwyczaje kotów, ale także przejść krótki kurs spacerowania z kotami na szelkach i porozmawiać o wolontariacie w Schronisku. Organizatorzy pragną też w ten niekonwencjonalny sposób przełamywać stereotypy na temat tych zwierząt.

Wychodzimy z kotami schroniskowymi do gdańszczan, żeby mieli okazję poznać te zwierzęta poza klatkami. I mamy nadzieję, że pokochają je tak jak my” – dodaje Piotr Świniarski, kierownik gdańskiego Schroniska.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku przebywa około 80 kotów i 150 psów. Spacery zapoznawcze oraz adopcje możliwe są 7 dni w tygodniu w godzinach 11:00-15:30.

Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania imprezy w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Koci wypad w skrócie:

Kiedy? Niedziela 15.04.2018 w godzinach 12:00-14:00

Gdzie? Gdańsk – Brzeźno, promenada przy gdańskim molo

Organizator: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku wraz z wolontariuszkami z „Kociej Ekipy”

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.