„Kocham wszystkie kobiety” – koncert w gdyńskim Centrum Kultury (KONKURS)

4 Mar

10 marca o godzinie 19.00 Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na koncert „Kocham wszystkie kobiety”, podczas którego widzowie usłyszą najpiękniejsze operowe i operetkowe pieśni w wykonaniu tenora Andrzeja Jagiełły. Mamy dla Was bilety! 

Andrzej Władysław Jagiełło, śpiewa od zawsze. Przygodę z muzyką rozpoczął w 1969 roku w Studio Piosenki Macieja Koleśnika – barda powojennej Warszawy. Potem było 11 lat w chórze Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego przy Teatrze Wielkim Opery i Baletu (obecnie Opera Narodowa) w Warszawie pod dyrekcją basa opery Warszawskiej Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. W trakcie brał udział w takich przedstawieniach jak „Krakowiacy i Górale” Kurpińskiego i Kamińskiego ( na 25 lecie Teatru Dramatycznego) wówczas pod dyrekcją Gustawa Holoubka oraz Operze chórów „Borys Godunow” Modesta Musorgskiego w Teatrze Wielkim Opery i Baletu pod dyr. Andrzeja Straszyńskiego.

Obdarzony głosem tenorowym wykonuje różnorodny repertuar przeznaczony dla tego gatunku głosu. Są to pieśni, w szczególności włoskie i neapolitańskie. Śpiewa arie operetkowe, musicalowe i operowe. Bierze udział w cyklicznych koncertach w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim firmowanych przez Polskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Norweskiej. Jest kilkakrotnym uczestnikiem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych w Dworku Sierakowskich w Sopocie. W ostatnim czasie doskonalił swoją sztukę wokalną u nieżyjącego już maestra Macieja Wójcickiego basa Opery Bałtyckiej, z którym również występował.

W programie koncertu „Kocham wszystkie kobiety” pojawią się takie utwory jak: „Twoim jest serce me”, „Brunetki, blondynki”, „Dziewczyno Ty Moja”, „Granada”,  „Wiedeń miasto mych snów” czy „O sole mio”.

Przy fortepianie Barbara Stefaniuk Nowicka – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w Pradze. Nagrała muzykę do sztuki „Pelikan” Strindberga dla TV Gdańsk w reż. J. Afanasjewa. Nagrała płytę na żywo z koncertu „Requiem Niemieckie” J. Brahmsa; w wersji fortepian na 4 ręce z chórami i solistami z Polski i Niemiec. Solistka kameralistka. Twórca i animatorka koncertów w Gdańskim Ratuszu Staromiejskim w ramach Towarzystwa przyjaźni Polsko-Norweskiej od prawie 20 lat.

Bilety w cenie 15 i 20 zł na czwrtkowy koncert (10.03, godz. 19.00) do nabycia w kasach Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) oraz online.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na koncert!

Gdzie i kiedy odbył się pierwszy koncert najpopularniejszego wykonawcy utworu „Brunetki, blondynki”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (9 marca) do godziny 13.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród nadawców wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 9 marca, do godziny 13.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodą w konkursie jest podwójne zaproszenie na koncert w Centrum Kultury w Gdyni.

Powodzenia!

 

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.