Kłamstwo czy może półprawda?

3 Kwi

Czym różni się prawda od półprawdy, czy może raczej… od kłamstwa? Czy łatwo wyznaczyć ich granice? Podczas organizowanych 7 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk warsztatów rodzinnych dzieci wraz z rodzicami będą uczyć się o mechanizmie powstawania kłamstw i filtrowaniu napływających informacji. Spotkaniu będą towarzyszyć zajęcia kreatywne dla dzieci. Wstęp wolny!

Na zbliżających się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk warsztatach rodzinnych przedstawiciele Fundacji Big Love Story będą tłumaczyć, jak wiele zależy od interpretacji docierających do nas przekazów. Zajęcia dla rodziców z dziećmi pozwolą przybliżyć zagadnienie filtrowania informacji, które może być świadomie wykorzystane do kształtowania pozytywnych nawyków na co dzień. Czy stworzony przez umysł obraz świata odpowiada rzeczywistości, czy też przypadkiem stanowi jedynie półprawdę albo nawet kłamstwo?


Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty kreatywne dla dzieci, na których powstaną rekwizyty nawiązujące do obchodzonego 1 kwietnia Międzynarodowego Dnia Klauna. Z gąbek powstaną charakterystyczne czerwone noski, które będą ozdabiane za pomocą ozdób pasmanteryjnych, takich jak cekiny, koraliki czy wstążki. Chętni stworzą również papierowe ozdoby na twarz.

Warsztaty rodzinne odbędą się w sobotę 7 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia będą dostępne od godz. 13:00 do 17:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.